Wiele osób twierdzi, że jeśli ktoś chce zrzucić zbędne kilogramy to suplementy diety nie są mu potrzebne. Zapewne jest w tym ziarnko prawdy, jednak jeśli można ułatwić sobie drogę do wymarzonej wagi, to dlaczego z tego nie skorzystać? Z drugiej strony, co zrobić, żeby w pełni wykorzystać możliwości środków odchudzających? To tylko z pozoru wydaje się proste.

Decyzja o diecie to bardzo poważny krok. Oznacza, że dbamy o swój wygląd, zdrowie oraz chcemy cieszyć się pełnią fizycznej formy. Zazwyczaj długo zastanawiamy się nad doborem odpowiedniej diety – konsultujemy się z koleżankami, czytamy informacje w prasie i na stronach internetowych. Potencjalne menu zestawiamy z czasem naszej pracy, możliwością przygotowania posiłków czy też preferencjami kulinarnymi. Jednak kwestia suplementów przez wiele osób jest traktowana po macoszemu. A przecież to też element diety! Źle dobrana suplementacja może nie przynieść zamierzonych skutków albo nawet spowolniać skuteczność działania, które podejmujemy w celu utraty kilogramów. Dlatego nie można kupować pierwszych z brzegu tabletek wyszczuplających z nadzieją, że to właśnie one będą dla nas odpowiednie. Co więc należy zrobić?

Przede wszystkim zacznijmy od określenia potrzeb. Należy w tej kwestii działać dwutorowo. Po pierwsze określić jakie mamy problemy, np. wolna przemiana materii albo nadmierny apetyt na słodycze i szukać środków, które pomogą nam się z nimi uporać. Po drugie określić jak dodatkowo chcemy wesprzeć organizm w walce. Czy chcemy, żeby spalał dodatkowe kalorie podczas snu? A może ma bardziej efektywnie wykorzystywać treningi, które przewidujemy? Może nie jesteśmy w stanie oprzeć się węglowodanom co jakiś czas i będziemy szukać środka, który ograniczy ich wchłanianie z układu pokarmowego? A może potrzeby są zupełnie inne? Jeśli nie znamy dokładnej oferty dostępnych suplementów warto przed odpowiedzeniem sobie na powyższe pytania zobaczyć np. w Internecie, aptece lub sklepie dla sportowców jakie produkty są w ofercie i dopiero wówczas przeprowadzić analizę.

Gdy już ustaliliśmy potrzeby, kolejnym krokiem jest dobór konkretnych preparatów. Należy pamiętać, że jest wielu producentów, którzy produkują tego typu preparaty, ale nie wszyscy produkują równie dobre specyfiki. Dlatego należy zapoznać się z różnymi ofertami i możliwie jak najdokładniej je porównać. Warto też o opinie poprosić innych odchudzających (np. znajomych albo użytkowników for internetowych odchudzaniu) albo sprzedawców w sklepie. Czasem zdanie osoby bardziej doświadczonej pomoże nam wybrać najlepsze preparaty.

Ostatnią kwestią jest dobranie odpowiedniego dawkowania i ustalenie pór przyjmowania poszczególnych środków. Trzeba zapoznać się ze wskazaniami i ustalić możliwie najdokładniej co i kiedy będziemy przyjmować. Należy przy tym pamiętać, że niektóre środki należy przyjmować w bardzo dokładnie określonych okolicznościach, np. 30 minut przed posiłkiem, godzinę przed snem albo w trakcie ćwiczeń fizycznych. Należy trzymać się tego na tyle, na ile tylko mamy możliwość. Stosowanie suplementów niezgodnie z zaleceniami może całkowicie mijać się z celem.

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę dużo suplementów o wszechstronnym działaniu. Inteligentnie dobrane pomogą każdemu w pozbyciu się tkanki tłuszczowej i wzmocnieniu mięśni.