Większość z nas w domach posiada wagi. Dziś dominują coraz bardziej nowoczesne wagi elektroniczne. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam subiektywną ocenę wagi Xiaomi przez jej użytkownika. Dowiecie się co wyróżnia je na tle konkurencji i czy rzeczywiście warto rozważyć jej zakup. Zapraszamy do lektury!

Jak działa waga Xiaomi?

Wagi z serii Mi Body Composition Scale łączą się z aplikacją Mi Fit i tam są archiwizowane wszystkie odczyty. Po prostu trzeba stanąć na wadze (po połączeniu ze smarfonem przez bluetooth) .

Super funkcją wagi jest rozpoznawanie aż  16 użytkowników i i zapisywanie wyniki na kilku różnych smartfonach.

Po uruchomieniu aplikacji, ekran naszego telefonu robi się zielony i pojawia się na nim wynik ten sam, co na wadze.

Jedną z funkcji wagi Xiaomi jest  analizę składu naszego ciała to jest informacje o masie mięśniowej, stosunku tłuszczu do mięśni, ilości wody i białka w organizmie, oraz masie kostnej, nawet jeśli nie są one MEGA dokładne, już mówią coś o naszej sylwetce. Prezentacja graficzna wraz z wartościami zalecanymi, motywuje do działania.

Pokazuje także „wiek ciała”. To wskaźnik, który pokazuje na ile lat szacowane jest nasze ciało. Ta funkcja jest chyba po to aby ucieszyć potencjalnego użytkownika ( u mnie pokazało 6 lat mniej, a może tak jest )

Podstawowym pytaniem osób, których poinformowałem o zakupie wagi było pytanie: czy udało ci się schudnąć? Mi się udało, jest bardzo pomocna, dzięki niej śledzę postępy na bieżąco , to motywuje  mnie do pracy nad sobą.

Oczywiście trzeba pamiętać że najważniejsza jest dieta, regularność i konsekwencja ale sama waga to też w mojej ocenie dodatkowy wskaźnik dopełniający cały proces odchudzania.

Jeszcze małą dygresja – moja siłownia dysponuje takim mega profesjonalnym urządzeniem, odczyty różnią w stosunku do mojej Mi Body Composition Scale 2, od 2 do 6 % – czyli w granicach błędu.

Zapisywanie pomiarów jest super  zaletą tego urządzenia. Analiza składu ciała, też motywuje nas do działania i wyznacza kierunki , pomaga skutecznie walczyć z nadmiarem kilogramów. Dla mnie jest to  „motywator”.

Dodatkowo cenną informacją jest informacja o ilości wody w naszym organizmie – jest to szczególnie ważne dla osób z dużą nadwagą ale przede wszystkim dla naszych seniorów.

waga xiaomi 2 2 1392x965 2

Czy warto kupić wagę Xiaomi?

Wagę Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 posiadam już od ponad 4 miesięcy. Dzięki czemu mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat jej użytkowania.

Jest to najnowsza waga łazienkowa marki l Xiaomi.

Waga posiada cztery elektrody i wyświetlacz. Oczywiście można z tej wagi korzystać bez konieczności łączenia się ze smartfonem .

Ja osobiście posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128GB, ale waga jest sparowana ( połączona ) również z telefonem mojej żony Samsung A50 i wszystko działa bez zarzutu.

Sprawdzałem również na telefonie Iphone 11Pro – po zainstalowaniu aplikacji Mi Home również wszystko działa jak należy, także nie ma obaw aby na jakimś telefonie był problem z połączeniem Mi Body Composition Scale 2.

wagaxiaomi

Ile kosztuje taka waga Xiaomi?

Waga kosztuje  ok. 120-150 złotych. Nie jest to mało , patrząc na to, że zwyczajne wagi łazienkowe można znaleźć  już  za kilkadziesiąt złotych.

Ale takie które monitorują skład naszego ciała są już znacznie droższe, a mocno profesjonalne urządzenia to już wydatek ponad 1500zł.

Podsumowując – urządzenie „ dość mądre „ – stosunkowo nie drogie versus konkurencja i z prostą komunikacja dla użytkownika ( jak dla mnie to bardzo duża zaleta ). Jeśli szukacie wagi Xiaomi lub innych produktów tej marki to świetnie zaopatrzony jest ten sklep Xiaomi, który jest jednocześnie jednym z pierwszych sklepów internetowych Xiaomi w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z ich szerokim asortymentem elektroniki użytkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj