Już wiesz, że potrzebujesz gotówki. Z powodu naglącego czasu oraz stosunkowo niewielkiej wymaganej kwoty zdecydowałeś się na szybką pożyczkę. Teraz stoisz przed mnogością ofert i widzisz, że wybór najlepszej nie będzie rzeczą łatwą. A może skorzystać z porównywarki finansowej?

Największą korzyścią z profesjonalnego porównywania cen jest oszczędność czasu. W trakcie godzinnego spotkania z doradcą zdążysz przedstawić swoją sytuację finansową i określić potrzeby, jakie ma zaspokoić pożyczka. W ten sposób oddalisz ryzyko pominięcia korzystnych ofert – specjalista powinien mieć dostęp do wszystkich propozycji na rynku. Jeśli korzystasz z porównywarki internetowej, przy pomocy specjalnego kalkulatora obliczysz koszty spłaty długu i przeanalizujesz warunki dodatkowe – odroczenia, rabaty czy sezonowe promocje. Pod warunkiem, że potrafisz to zrobić sam.

Specjalistyczna pomoc

Jeśli nie masz wykształcenia ekonomicznego i rzadko odwiedzasz banki, kontakt z umową o kredyt lub nawet o szybką pożyczkę może sprawić ci niemałe trudności. Co to jest spłata balonowa, czy warto łączyć zobowiązania w kredyt konsolidacyjny? W jaki sposób dobrać pożyczkę na krótki okres – postawić na łatwość jej uzyskania – poprzez zlecenie wykonane za pomocą wiadomości tekstowej z telefonu (jak na przykład oferta pożyczek VIA SMS PL Sp. z o.o.) czy zyskać dodatkowe drobne sumy, polecając usługi wybranej firmy znajomym? Rzetelna porównywarka cenowa powinna poruszać maksymalnie szeroki wachlarz zagadnień. Warto też pozostać z pewną rezerwą co do jej wskazań. W najgorszym wypadku grozić bowiem mogą prawdziwe kłopoty finansowe.

Najczęstsze błędy porównywarek

Dynamika branży finansowej wymaga ciągłego śledzenia rynku ofert. Niekompetentni doradcy i nieaktualizowane porównywarki sieciowe to główne przyczyny skarg ze strony klientów. Najważniejsza zasada: czytaj wszystkie zapisy w regulaminach. Jeśli czegoś nie rozumiesz, kontaktuj się ze specjalistą. I zawsze bądź odrobinę sceptyczny. Krytycy porównywarek cenowych często wskazują na podejrzenia ich dwuznacznych powiązań z konkretnymi firmami finansowymi. Podsumowując – pożyczki są przydatne, ale wymagają dużej świadomości i odpowiedzialności klienta. Jedynie właściwa kalkulacja powoli przy ich pomocy zrealizować zamierzone cele. Ufaj twardym obliczeniom matematycznym i pozostań wybredny wśród dostępnych ofert. Pamiętaj, że rynek finansowy nagradza wyłącznie rozsądnych ludzi.