Końcowe tygodnie ciąży to przede wszystkim czas niecierpliwego wyczekiwania na upragnione dziecko, ale i ostatni moment na podjęcie decyzji, gdzie ma ono przyjść na świat. Coraz więcej kobiet na miejsce porodu wybiera prywatną klinikę. Czy warto?

Szpital prywatny a państwowy

Choć z roku na rok rośnie standard szpitali ginekologiczno-położniczych w całej Polsce, a poród odbywa się w nich za darmo, nie zmienia to faktu, że prywatne porodówki cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Podyktowane jest to przede wszystkim komfortowymi, wręcz luksusowymi warunkami pobytu. Rodząca kobieta ma tu do dyspozycji znacznie więcej udogodnień aniżeli w państwowej placówce. Własne pokoje z łazienką, eleganckie meble, klimatyzacja, internet oraz nastrojowy wystrój pozwalają się poczuć rodzącym jak w hotelu wysokiej klasy.

Profesjonalny personel

Wybierając poród w prywatnej klinice możemy mieć pewność, że cały personel dołoży wszelkich starań aby opieka była sprawowana na najwyższym poziomie i jednocześnie w miłej, spokojnej atmosferze. Wykwalifikowane położne, a także lekarze specjaliści pozostają do dyspozycji całą dobę. Dodatkowym atutem jest możliwość podjęcia przez pacjentkę decyzji dotyczącej rodzaju znieczulenia podczas porodu, a także możliwości przeprowadzenia cesarskiego cięcia na życzenie (więcej na: http://www.porod.damian.pl/ ) Jeśli świeżo upieczona mama nie czuje się na siłach samodzielnie zajmować maleństwem zaraz po jego urodzeniu, może oddać je pod opiekę położnych. Udzielą one także wszelkich wskazówek odnośnie pielęgnacji malucha i odpowiedzą na wszystkie nurtujące młodą mamę pytania. W przypadku kłopotów z karmieniem piersią, do dyspozycji pacjentek pozostają doradcy laktacyjni.

Bezpieczeństwo

Nie ma także obawy w kwestii bezpieczeństwa zdrowia mamy i dziecka. Wiele prywatnych klinik dysponuje obecnie sprzętem ratującym życie i zdrowie noworodków, a nawet posiada własne oddziały intensywnej opieki noworodkowej. W związku z tym w razie wystąpienia jakichkolwiek komplikacji okołoporodowych zarówno matka jak i dziecko mogą czuć się bezpiecznie. Po porodzie niemowlę trafia pod opiekę pediatry, a także, jeśli zaistnieje taka potrzeba, lekarzy innych specjalności. Mama z kolei pozostaje pod opieką ginekologa.

Koszt porodu w prywatnej klinice medycznej to zwykle kwota rzędu kilku tysięcy. Jednak jeśli zależy nam na intymności i komfortowych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla zdrowia dziecka oraz nas samych, będzie to doskonały wybór. Niewątpliwie atmosfera jaką zostaniemy otoczone podczas pobytu w szpitalu wpłynie na nasze dobre samopoczucie, a poród będziemy wspominać jako jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w naszym życiu.