Ciepłe, słoneczne jest ulubioną porą roku większość Polaków. To czas wakacji spędzanych z rodziną i dalekich, zagranicznych wycieczek. Wielogodzinna podróż, wysoka temperatura, zmiana mikroflory bakteryjnej, kąpiele w basenach a nawet morzu sprzyjają powstawaniu infekcji intymnych. Badania epidemiologiczne pokazują, iż 3 na 4 kobiety przynajmniej raz w życiu cierpiały na infekcję intymną. Co najmniej 40% z nich boryka się z ich nawrotami, a te jak wiadomo mogą zepsuć nawet wycieczkę marzeń.

Co zrobić, aby uniknąć krępujących i nieprzyjemnych dolegliwości?

Dla zapewnienia pełnej ochrony zdrowia intymnego każdej kobiecie naukowcy z Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A opracowali koncepcję Piramidy Zdrowia Intymnego. Analogicznie do dobrze znanej piramidy zdrowego odżywiania, poszczególne 4 poziomy Piramidy Zdrowia Intymnego pokazują, jak zachowując 4 proste zasady cieszyć się komfortem i zdrowiem intymnym.

Co najważniejsze zasady są nie tylko proste, skuteczne i komfortowe, lecz przede wszystkim wykorzystują naturalny sposób, w jaki kobiety bronią się przed infekcjami. To 4 zasady stworzone właśnie dla Ciebie!

piramida6

Zasada 1: Właściwa higiena intymna – to podstawa Piramidy Zdrowia Intymnego!

Prawidłowe mycie okolic intymnych to podstawa utrzymania zdrowia intymnego! Niestety, wiele kobiet szkodzi sobie stosując mydło, które niszczy dobroczynne Lactobacillus, wysusza śluzówkę i podnosi pH. Szkodliwe mogą być także detergenty, konserwanty, parabeny, SLS, SLES używane w tradycyjnych środkach przeznaczonych do pielęgnacji miejsc intymnych. Jak twierdzi ginekolog profesor T. Paszkowski: ,,Prawidłowa higiena intymna powinna przede wszystkim nie szkodzić pacjentce, czyli nie naruszać ochronnych barier skóry, zachować prawidłowe pH i mikroflorę pochwy i okolic intymnych.” Rekomendowanym, optymalnym produktem do higieny intymnej jest prOVag emulsja, która delikatnie myje i pielęgnuje, chroni, utrzymuje właściwe pH, ogranicza wzrost niekorzystnych bakterii i grzybów oraz promuje właściwą mikroflorę. Stosując emulsję wzmacniasz mikroflorę okolic intymnych i bariery skóry . Emulsja prOVag polecana jest dla dzieci powyżej 1 roku życia i kobiet zwłaszcza skłonnych do nawrotów infekcji, podrażnień, alergii, także w ciąży. Emulsja nie zawiera: SLES, SLS, konserwantów, parabenów, sztucznych barwników, mydła.

Zasada 2: Pokonaj infekcję! Kiedy pojawiają się pierwsze problemy intymne działaj precyzyjnie i skutecznie!

Bakterie – te dobre i te złe znajdują się na całym naszym ciele w okolicach intymnych. Na szczęście kobieta sama potrafi bronić się przed infekcjami dzięki korzystnym bakteriom Lactobacillus, które niczym strażnicy bronią układu rozrodczego i utrzymują w ryzach chorobotwórcze bakterie i grzyby. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy znacząco spada liczba Lactobacillus lub patogeny mają sprzyjające warunki do rozwoju. Pojawiają się wtedy nieprzyjemne objawy takie jak: upławy, świąd, pieczenie, a w efekcie końcowym powstaje zakażenie.

każdej sytuacji, kiedy odczuwasz pierwsze objawy infekcji intymnych (podrażnienia, świąd, pieczenie ) jak najszybciej zastosuj szybko działający prOVag żel. Stosuj go także, kiedy potrzebujesz dodatkowej ochrony (np. wybierasz się na basen, podróżujesz, stosujesz leki, po miesiączce, zmieniasz partnera, jesteś narażona na wzmożony stres). W takich sytuacjach warto wzmocnić swoją naturalną ochronę stosując prOVag żel z dużą dawką skoncentrowanych naturalnych metabolitów Lactobacillus, które działają antybakteryjnie i antygrzybiczo, selektywnie, nie niszcząc naturalnej flory ale ją promujące. Żel wykazuje także działanie nawilżająco-kojące. Co ważne – działa natychmiastowo! Jest komfortowy w użyciu, nie brudzi bielizny i wystarcza aż na 100 aplikacji.

Zasada 3. Stosuj długotrwałą ochronę by uniknąć nawrotów zakażeń

Tak to już jest…kobiety ze względu na budowę (bliskie sąsiedztwo odbytu, pochwy i cewki moczowej)oraz wahania hormonów mają skłonność do infekcji układu rozrodczego i moczowego. Dzieje się to zwłaszcza, kiedy są osłabione, zestresowane, stosują antybiotyki, antykoncepcję, niewłaściwą dietę, są w okresie ciąży czy menopauzy… Na szczęście istnieje możliwość naturalnego wzmocnienia ochrony! Badania pokazują, że obecność specjalnych gatunków dobroczynnych bakterii Lactobacillus w pochwie i układzie pokarmowym znacząco zmniejsza ryzyko nawrotów infekcji układu „moczowo-płciowego”. Każda kobieta może wzmocnić swoją naturalną równowagę mikroflory na długo. Wystarczy przez 20 dni zastosować dobry doustny probiotyk taki jak prOVag, który wzmocni i odbuduje zarówno mikroflorę układu moczowo-płciowego jak i pokarmowego. W ten sposób dostarczysz do organizmu miliony ,,strażników-obrońców”, poczujesz się zdrowo i pewnie. Ważne, by probiotyk był przebadany klinicznie, dopasowany do polskiej mikroflory. Tylko wtedy masz pewność długotrwałego działania i wysokiej skuteczności. W badaniach prOVag potwierdzono: brak nawrotów lub znaczne opóźnienie ich wystąpienia, zmniejszenie dyskomfortu intymnego, poprawę komfortu życia i pasażu jelitowego.

Zasada 4. Skutecznie wylecz zakażenia intymne (bakteryjne, grzybicze, upławy)

Należy zrobić wszystko, by uniknąć leczenia antybiotykami i chemioterapeutykami. Jeśli mimo wszystko zakażenie jednak wystąpi – zgłoś się do ginekologa, a przed wizytą zastosuj dopochwowy lek inVag. Stosuj go w trakcie i po leczeniu, by szybko przywrócić równowagę mikroflory pochwy i obniżyć pH. Lek inVag zawiera dużą dawkę 3 szczepów wyjątkowo cennych bakterii Lactobacillus, szybko i długotrwale odbudowuje mikroflorę. Rekomendowany jest do stosowania wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych, w tym również upławów.

Zatem jeśli chcesz w pełni cieszyć się zdrowiem intymnym stosuj zasady Piramidy Zdrowia Intymnego. Największa część sukcesu w bitwie o zdrowie – to codzienna, właściwa pielęgnacja emulsją prOVag dzięki której wzmocnisz ochronę i komfort intymny. Wybieraj tylko sprawdzone preparaty, dopasowane do Twojej polskiej, specyficznej mikroflory. Produkty prOVag są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i uznane za najlepsze w walce z problemami intymnymi. Ponadto nagrodzone zostały Certyfikatem Zaufania Złoty Otis 2015. Wybierz produkty prOVag, kiedy zauważysz pierwsze niepokojące problemy intymne. Do wspomagania leczenia używaj tylko leków o udowodnionej skuteczności, czyli inVag. Takie podejście jest gwarancją utrzymania zdrowia i komfortu intymnego.

pr 08012016 b

Warto wiedzieć, że w utrzymaniu zdrowia kobiecego ważna jest także odpowiednia dieta bogata w warzywa (zwłaszcza zielone, oraz bogate w witaminę C, z grupy B, D), kasze, nieprzetworzone produkty, ograniczenie cukrów, oraz picie dużej ilości wody.

Więcej informacji znajdziesz na www.provag.pl