Kwas hialuronowy (HA) należy do grupy glikozaminoglikanów, występujących naturalnie m.in. w skórze właściwej i naskórku. Jego obecność jest silnie powiązana z nawilżeniem skóry i z utrzymywaniem w niej wody. Duże cząsteczki kwasu hialuronowego znajdują się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz komórek. Mają one wpływ na właściwości mechaniczne skóry (gojenie się mikrourazów) oraz prawidłowo zachodzące w niej procesy fizjologiczne.

Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie naszego organizmu i podziały komórkowe, umożliwia przemieszczanie się komórek i zapewnia ich dobre odżywienie, działa przeciwzapalne i hamuje obumieranie komórek. Z tych właśnie względów jest nam niezwykle potrzebny. Jednak wraz z wiekiem, pod wpływem promieniowania UV, a także w efekcie działania wolnych rodników oraz niektórych enzymów, jego ilość w organizmie maleje.

Dlatego bardzo ważna dla utrzymania dobrej kondycji, świeżego wyglądu i młodzieńczego napięcia skóry jest regularna pielęgnacja kosmetykami zawierającymi kwas hialuronowy.

Co oznacza pojecie „nano-retard” w odniesieniu do kwasu hialuronowego?

„Nano-retard” to pojęcie odnoszące się do innowacyjnej formy kwasu hialuronowego występującej w kosmetykach HYALURONIC niemieckiej firmy KLAPP. Nowatorska metoda wprowadzenia kwasu hialuronowego do skóry polega na wzbogaceniu kosmetyków tej linii trzema cząsteczkami HA różniącymi się swoją masą cząsteczkową włącznie z formą liposomową. Takie rozwiązanie umożliwia wprowadzenie tego cennego składnika na różne głębokości naskórka, tak aby mógł tam realizować swoje zadania przez dłuższy czas.

hyal.1345712803 big

Poza tym, że w naturalny sposób osłania skórę, tworząc na jej powierzchni film ochronny, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia. Wszystko to dzieje się dzięki zdolności kumulowania cząsteczek wody w ilości wielokrotnie przekraczającej jego wagę. Należy pamiętać, iż dobrze nawilżony naskórek staje się doskonałym środowiskiem dla aktywności biologicznej innych składników aktywnych również znajdujących się w kosmetykach.

Jaki zabieg wybrać w salonie kosmetycznym?

Najnowszy zabieg firmy KLAPP COSMETICS HYALURONIC MULTI EFFECT to wielokierunkowa, nieinwazyjna pielęgnacja przeznaczona dla każdego typu cery po 30 r.ż.

Innowacyjne połączenie składników aktywnych uzyskanych na drodze technologii high-tech gwarantuje natychmiastowe efekty i pełne zadowolenie z prowadzonej pielęgnacji. Nowatorska postać kwasu hialuronowego „nano-retard”, obecnego w każdym z produktów, uzupełnia niedobory wilgoci na 3 różnych poziomach naskórka, kumulując ją tam przez długi czas. Stanowi to doskonałe podłoże dla wysoce aktywnego „trio”:

  • w 100% pochodzenia roślinnego kompleksu Pentavitin® również generującego wilgoć w przestrzeniach międzykomórkowych
  • Antarcticine® pobudzającego syntezę najważniejszych dla utrzymania jędrności skóry typów kolagenu I i IV
  • Lumiskin® blokującego proces powstawania przebarwień i rozjaśniającego już istniejące plamy.

Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu są niezwykle delikatne i lekkie, bowiem posiadają konsystencję pianki, żelu lub emulsji. Między innymi właśnie dlatego zabieg HYALURONIC MULTI EFFECT jest świetnie tolerowany również przez cery tłuste, mieszane i skłonne do łojotoku, źle znoszące tłuste bazy kosmetyków oraz wrażliwe, które łatwo podrażnić zbyt ciężkim kosmetykiem.

Czym pielęgnować skórę w domu?

Wsparciem dla pielęgnacji skóry w gabinecie i swego rodzaju sposobem na przedłużenie efektów wykonanego zabiegu stanowi detaliczna oferta linii Hyaluronic:

  • Hyaluronic Day & Night Cream z aktywnym kompleksem kwasu hialuronowego wieloetapowo uzupełniającym rezerwy wilgoci i nadającymi skórze delikatności olejami z pestek winogron i jojoba.
  • Hyaluronic Day & Night Serum z substancją Quicklift™ nadającą natychmiastowy i długotrwały efekt napięcia. Świetnie spełnia rolę bazy pod makijaż wygładzającej skórę.
  • Hyaluronic Eye Care Roll-On dla delikatnej i wrażliwej skóry okolic oczu, przywracający elastyczność i wypełniający drobne zmarszczki. Aplikator w postaci chłodzącego roll-on w krótkim czasie niweluje cienie i obrzęki powiek. Stanowi doskonały relaks zmęczonych oczu, np. długą pracą przy komputerze.
  • Hyaluronic Mask stosowana jeden-dwa razy w tygodniu dzięki potrójnej aktywności kwasu hialuronowego i naturalnych olejów roślinnych natychmiast niweluje widoczne oznaki zmęczenia, pozostawiając skórę zrewitalizowaną i pełną młodzieńczego blasku.

Linia Hyaluronic to dbałość nie tylko o dobry wygląd skóry twarzy. Aksamitną, napiętą i optymalnie nawilżoną skórę ciała można uzyskać stosując Hyaluronic Body Lotion z olejem z pestek winogron, natomiast zniszczone i szorstkie dłonie zregeneruje, m.in. masło shea obecne w Hyaluronic Hand Cream.

Wszystkie produkty serii Hyaluronic dostępne są na stronie polskiego dystrybutora – www.klapp-cosmetics.pl.