Współczesna medycyna ma wiele działów, a każdy z nich ma swoją specjalizację. Trychologia zajmuje się leczeniem chorób skóry głowy i badaniem stanu włosów. Z problemem nadmiernego wypadania włosów należy udać się właśnie do trychologa. Lekarz będzie mógł zbadać przyczyny wystąpienia problemu i zaplanuje odpowiednie leczenie. Trycholog może również wykonać różnego rodzaju zabiegi, które wzmacniają skórę włosy i poprawiają stan włosów.

Trychologia jako medycyna

Proces wypadania włosów jest całkiem naturalnym procesem, który zachodzi w organizmie. W przypadku nadmiernego wypadania włosów trzeba udać się do trycholog Warszawa celem rozwiązania problemu. Zgromadzone przez medycynę wiedza pozwoli zdiagnozować problem i skutecznie go wyleczyć. Różnego rodzaju procesy naprawcze mogą trwać długo, dlatego bardzo ważna jest szybka reakcja na problem.

Badanie trychologiczne

Trycholog Warszawa wykona badanie trychologiczne, które pozwoli poznać stan włosów i skóry głowy. Jest to całkiem bezbolesne badanie, do którego nie trzeba się przygotowywać. Trycholog zapyta o jakość codziennej pielęgnacji włosów, stan zdrowia i styl życia. Może również zlecić badania krwi, które wykażą przyczynę wypadania włosów. Badanie trychologiczne wykona badając przy nawet 400 krotnym powiększeniu skórę głowy i włosów. Powiększenie pozwoli w pełni zauważyć wszelkie zmiany w obszarze włosów i skóry głowy. Mając diagnozę lekarz zaleci leczenie lub dopasowane do konkretnego przypadku zabiegu na skórę głowy.

Mezoterapia

To zabieg, który polega na wstrzyknięciu w chorobowe miejsca różnych mieszanek odżywczych. Wykorzystuje się w tym celu mieszanki witamin, substancji odżywczych lub leków przeciwzapalnych. Skład wstrzykiwanej mieszanki jest wybierany na podstawie objawów pacjenta i nasilenia choroby. Mezoterapia może przyjmować postać profilaktyki. Do wstrzykiwania wykorzystuje się specjalny pistolet lub cienką igłę. Podczas zabiegu pacjent może odczuć delikatny ból, jednak w razie potrzeby można zastosować znieczulenie. Po wstrzyknięciu lekarz wykona masaż, który rozprowadzi składniki pod skórą.

Przeszczep włosów

Jednym z zabiegów oferowanych przez trychologów jest przeszczep włosów. Transplantacja polega na pobraniu mieszków z jednej strefy ciała i umieszczenie ich w innej. Piotr Turkowski (https://piotrturkowski.pl)oferuje nowoczesną metodę FUE polegającą na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych. Lekarz pobierze mieszki metalową sztancą i dokonuje ich oceny. Wybiera tylko te najlepszej jakości, które umieszcza w problematycznej strefie. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuje wtedy dyskomfortu a zabieg będzie mało inwazyjny. FUE jest wskazane przy różnych rodzajach łysienia. Po zabiegu trzeba przestrzegać zaleceń lekarza, aby efekty były takie jak zaplanowano.

Trychologia ulega ciągłemu rozwojowi dzięki czemu pacjenci mogą w prostszy sposób leczyć choroby.