Wybranie okularów to ważne zadanie, ponieważ odpowiednio dobrane szkła okularowe i oprawki są w stanie podkreślić naszą urodę i dodać nam charakteru. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkieł okularowych?

Okulary to rzecz bardzo prywatna, która świadczy o stylu i osobowości danej osoby. Wybierając okulary, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, ale również estetykę i kolor. Osoby o delikatnej urodzie, jasnych włosach i bladej cerze będą źle wyglądały w oprawkach o mocnych i krzykliwych kolorach. Tymczasem uroda osób o ciemnej karnacji może wręcz rozkwitnąć w okularach o dokładnie takich oprawkach. Jakimi zasadami zatem kierować się przy wyborze okularów?

Na co zwrócić uwagę, kupując okulary?

Okulary powinny być elementem, który dobrze odwzorowuje nasz temperament i naszą osobowość. Kupując je, powinniśmy być stuprocentowo przekonani, że dokonaliśmy najlepszego wyboru. Dzięki temu noszenie okularów stanie się dla nas komfortowe i przyjemne.

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, którymi powinni kierować się kupujący okulary. Na co należy zwrócić uwagę?

1. Kształt twarzy

Rodzaj oprawek okularowych powinno dobierać się do kształtu twarzy. Osoby o twarzy trójkątnej będą świetnie wyglądały w oprawkach owalnych lub tzw. kocich oczach. Osobom o twarzy okrągłej zaleca się prostokątne i kwadratowe modele, a o twarzy kwadratowej – okrągłe.

2. Proporcje

Właściwe proporcje szkieł okularowych są bardzo istotne dla ostatecznego efektu estetycznego. Osoby o mocno zarysowanej, okrągłej twarzy nie powinny wybierać maleńkich szkieł okularowych. Taki model okularów nie podkreśli ich urody, raczej zaburzy proporcje twarzy. Podobnie osoby o delikatnej i drobnej twarzy nie powinny sięgać po duże i masywne okulary. Wielkość szkieł okularowych powinna być dobrze dobrana do proporcji twarzy, czoła i policzków, by podkreślić naszą indywidualną urodę.

3. Kolor oprawek

Odpowiedni kolor oprawek może podkreślić naszą urodę, a nieodpowiedni ją przygasić. Kupując okulary, dobrze jest kierować się własnymi upodobaniami. Jeśli świetnie odnajdujemy się w wyrazistych i neonowych barwach, wiemy, że pasują one do naszego typu urody, możemy też kupić sobie takie okulary. To my będziemy je nosić na co dzień i to my powinniśmy dobrze się w nich czuć.

Osoby spokojne, nieśmiałe lub wycofane, a także te, które mają delikatną i kruchą urodę, będą dobrze wyglądały w okularach o stonowanych oprawkach. Pastelowe, beżowe, jasne odcienie mogą  pięknie podkreślić oczy i wydobyć to, co najpiękniejsze w naszym spojrzeniu.

4. Dopasowanie

Oprawki okularów powinny być dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Nie mogą spadać z nosa czy zsuwać się z uszu, nie powinny też nas w żaden sposób uciskać. Z tego względu najlepiej przymierzyć okulary przed zakupem, by dobrać ich odpowiedni model.

Warto też pamiętać, że oprawki nie powinny wychodzić poza obręb twarzy. Najlepiej kupować okulary o szerokości takiej samej jak nasza twarz.

5. Charakter użytkowania

Kupując okulary, warto też zwrócić uwagę na to, by szkła okularowe były dobrze dobrane do charakteru naszej pracy. Jeśli wiele godzin dziennie spędzamy przed komputerem, szkła powinny mieć filtr światła niebieskiego, który zapobiegnie zmęczeniu oczu. Warto również zadbać o to, by szkła okularowe miały powłokę antyrefleksyjną, która zapobiegnie odbijaniu się światła.

Powyższe wskazówki mogą pomóc nam dobrać idealne okulary, które będą dobrze dobrane do kształtu twarzy, podkreślą naszą urodę, a jednocześnie zapewnią nam komfort użytkowania. Jeśli przy wyborze okularów pojawią się wątpliwości, warto skorzystać z podpowiedzi pracowników salonów optycznych, którzy znają najnowsze trendy i mogą nam podpowiedzieć, jaki fason będzie dobrze współgrał z naszym stylem czy typem urody.