Lato trwa w pełni, słoneczne dni zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie i na tarasie. Aby te chwile spędzać jeszcze milej, warto zaaranżować te miejsca taka by sprzyjały relaksowi i wypoczynkowi. Oto kilka porad jak romantycznie udekorować salon i balkon.

Nie wydawaj całego majątku – poznaj tricki dekoratorów wnętrz

Pamiętaj, ze sezon letni trwa krótko, a oszczędności lepiej przeznaczyć na wakacyjny wyjazd. Zanim podejmiesz decyzje o zakupie nowych mebli, rozejrzyj się po mieszkaniu. Może znajdziesz coś co idealnie uda zmienić się w zewnętrzny wypoczynek. Wykorzystaj to co już masz pod ręką. Postaw na luz, nie przejmuj się tym czy meble idealnie do siebie pasują. Liczy się przede wszystkim wygoda, komfort i odpoczynek na świeżym powietrzu. Nawet najbardziej zakręcone babcine meble można świetnie wystylizować. Jeżeli masz troszkę więcej gotówki możesz zacząć powoli urządzać balkon lub taras. Na początek zacznij od dwóch krzeseł i małego stolika, później przyjdzie pora na resztę. Każdy fan majsterkowania również będzie miał pole do popisu. W końcu już cały Internet zna genialne meble z europalet. Wystarczy kilka godzin i puszka białej farby, a będziesz się cieszyć najmodniejszymi meblami nawet przez klika lat.

Kluczem do sukcesu jest wygoda

Jakie by nie były, meble tarasowe muszą być wygodne. Jeżeli dysponujesz krzesłami zadbaj o wygodne i jednocześnie dekoracyjne poduszki. Dekoratorzy wnętrz w swoich aranżacjach bardzo często wykorzystują wzorzyste, wodoodporne tkaniny które potrafią zmienić charakter każdego mebla. Tkaniny i wkład do poduszek to nieduży wydatek, a jeżeli jesteś zaawansowana lub zaawansowany w DIY możesz pokusić się nawet o uszycie pufy lub innego wygodnego siedziska. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. W przypadku gdy nie masz umiejętności manualnych lub czasu na realizację takich projektów możesz pokusić się o zakup gotowych mebli ogrodowych, poduszek i puf. Wybór tego typu przedmiotów jest ogromny i od Ciebie zależy jak udekorujesz swoją przestrzeń.

dkorowanie balkonow

Dekoratorzy wnętrz projektują balkony?

Oczywiście, balkon może być genialnym przedłużeniem salonu. W sezonie letnim każdemu przyda się dodatkowy napływ świeżego powietrza i kilka metrów więcej przestrzeni. Nie ograniczaj się krzesła i doniczki, połącz salon z balkonem i ciesz się piękną przestrzenią. Balkony najczęściej nie przekraczają kilku metrów kwadratowych więc ciężko w takim przypadku o wstawienie wygodnego narożnika z rattanu. Większe pole do popisu mamy na trasie lub w ogrodzie. Jednak niech to nas nie zniechęca na rynku dostępnych jest wiele mebli modułowych które sprytnie chowają się jeden w drugi. Najczęściej możemy tworzyć z nich różne kombinacje, czasami dwa fotele i stolik zamieniają się w wygodna kanapę. Warto przejrzeć różne opcje.

Romantyzm – ulubiony styl dekoratorów wnętrz

Nie od dziś wiadomo, ze diabeł tkwi w szczegółach. W romantycznych aranżacjach wnętrz liczą się dwie rzeczy: wygoda i dodatki. Odpowiednia ilość poduszek, pledów i chodniczków zapewni nam komfort, o romantyczny nastrój zadba zaś nastrojowe oświetlenie, świece i urokliwe dodatki takie jak latarenki, osłonki na doniczki, lampiony czy tace. Żaden balkon, taras i ogród nie mogą obyć się również bez kwiatów, które są najpiękniejsza ozdobą w tych letnich miesiącach. Już w maju, gdy miną przymrozki możesz posadzić ulubione rośliny, które będą cieszyć Twoje oczy nawet do października.

Szukasz profesjonalnego Dekoratora wnętrz? Firma DreamDesign z Krakowa zaprasza do kontaktu!