W spożyciu produktów ekskluzywnych Polska wciąż nie stanowi czołówki. Nie oznacza to jednak, że delikatesy nie cieszą się zainteresowaniem w naszym kraju. W popularnych dyskontach możemy bardzo łatwo odnaleźć to, czego nawet nie wyobrażali sobie nasi rodzice i dziadkowie. Dostawcy przekonali się, że na lokalnym rynku istnieje zapotrzebowanie na wyjątkowe przysmaki, dlatego co i rusz zaskakują swoich klientów nowymi pomysłami.

Akcję promocyjną w zakresie specjałów, zasługującą na wyróżnienie spośród ofert innych sklepów, prowadzi od pewnego czasu popularna sieć Intermarche, która zapewnia produkty zróżnicowane i dostosowane do nawet najbardziej wymagających konsumentów (http://intermarche.pl/nasze-marki/marka/m/nasze-specjaly/). Kupujący znajdą dla siebie szeroki wybór wykwintnych słodyczy, nabiału, wędlin, kaw i składników do ulubionych potraw.

Zainteresowanie wzbudzają wypieki i słodycze pochodzące z różnych regionów globu. Dostępne są m.in. ciastka w pysznych smakach i fantastycznych kształtach – od maślanych przysmaków bretońskich, przez kruche serduszka z Bretanii, po francuskie ciastka w kształcie zwiniętych naleśników, oblane słodką polewą. Czekolada gorzka z dodatkami to kolejny rodzaj delikatesów cieszących podniebienia klientów. Dostępne są tradycyjne dodatki, jak rodzynki i orzechy, ale również te rzadziej spotykane – ostra papryka, żurawina, migdały.

Wędliny to najwyższa jakość i doskonały smak. Przygotowywane tradycyjnymi metodami, bez sztucznych dodatków i z chudego mięsa, stanowią najwyższą ligę wśród wyrobów wędliniarskich. Warto zasmakować w kabanosach z dodatkiem pepperoni, w długo dojrzewającej szynce czy w kiełbasie z dużym dodatkiem jałowca. Osobliwe miejsce zajmuje kindziuk, należących do najszlachetniejszych mięs. Aromaty (czosnku i dymu bukowego) sprawiają, że wędlina ta ma niepowtarzalny smak.

Prawdziwą gratkę dostawcy przygotowali dla smakoszy kawy. Dostępne są produkty pełne wyrazistego smaku, wyselekcjonowane z najlepszych ziaren. Szczególnie nadają się one do przyrządzenia w ekspresach ciśnieniowych i zaparzaczkach. Dostarczą niezapomnianych chwil w czasie długich jesienno-zimowych wieczorów.

Amatorzy gotowania z pewnością docenią składniki, które nadadzą potrawom wyjątkowy smak i aromat. Do wyboru są takie specjały, jak olej orzechów laskowych, mieszanki oliwy z oliwek najwyższej jakości, makarony, przetwory i wiele innych – każdy znajdzie coś dla siebie i bliskich, niekoniecznie na specjalne okazje.