Dłonie są bardzo ważnym elementem urody. Są wizytówką każdej kobiety! To jak wyglądają nasze dłonie świadczy o nas samych.

Skóra dłoni pozbawiona jest tkanki tłuszczowej i posiada niewielką ilość gruczołów łojowych, przez co narażona jest na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak: zimno, gorące i suche powietrze, chemikalia, promieniowanie UV. Skóra dłoni z czasem traci elastyczność i staje się coraz bardziej szorstka. To właśnie dlatego skóra dłoni potrzebuje intensywnego nawilżania i regeneracji.

Aby dłonie wyglądały młodo i pięknie musimy korzystać z odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Pamiętajmy, iż piękno naszych dłoni nie jest uzależnione tylko od kolorowego lakieru… Wygląd płytki paznokcia jest świadectwem naszego organizmu. Uboga dieta powoduje pofalowanie płytki, brak dostatecznej ilości wapnia pozostawia białe plamki na płytce, brak minerałów tworzy prążki układające się wzdłuż paznokcia.

Pamiętajmy również, że specjalistycznych zabiegów w salonie kosmetycznym nie można porównać z pielęgnacja domową ograniczającą się do natłuszczenia rąk kremem… Chociaż obydwie się uzupełniają i są niezbędne.

Najbardziej popularną metodą pielęgnacji dłoni w salonie kosmetycznym jest manicure, czyli wyrównanie płytki, opracowanie skórek i pomalowanie paznokci. Zabieg manicure możemy udoskonalić masażem dłoni. Zabieg ten wskazany jest każdemu. Masaż ma działanie rozluźniające i ujędrniające skórę, poprawia krążenie krwi, odświeża i regeneruje.

Kąpiel parafinowa

Bardzo lubianym i docenianym przez kobiety zabiegiem jest kąpiel parafinowa. Doskonale regeneruje i wygładza szorstki naskórek. Działa nawilżająco i odżywczo.

Kosmetyczka najpierw wykonuje peeling dłoni, dzięki któremu nakładane później preparaty odżywcze wnikają w głąb skóry.

Następnie wmasowuje odpowiednio dobrany do potrzeb skóry preparat i zanurza je w ciepłej parafinie. Po wyjęciu z parafiny kosmetyczka owija ręce folią i nakłada rękawice frotte.

Parafina długo utrzymuje ciepło, otwiera pory skórne i wspomaga krążenie, przez co poprawia wchłanianie substancji zawartych w preparatach pielęgnacyjnych nałożonych przed zanurzeniem dłoni.

Po zabiegu skóra jest miękka i elastyczna, a dłonie wyglądają na zadbane i odżywione.