Wiesz, ile czasu i pieniędzy poświęcasz każdego miesiąca na tradycyjną depilację ciała? Stosowanie depilatorów, maszynek do golenia czy wosku to prosta droga do podrażnień i wrastających włosków, a ponadto efekt jest krótkotrwały. Koniec końców, czynność musisz powtarzać co kilka dni lub tygodni.

Masz tego dosyć? Chcesz cieszyć się gładką skórą już na zawsze? Rozwiązaniem jest depilacja laserowa! Jej skuteczność sięga aż do 95%!

Wystarczy, że zdecydujesz się na około 6 zabiegów na wybraną partię ciała. Należy je wykonywać co 8 tygodni. Efekty bardzo szybko Cię zaskoczą. Już po pierwszym zabiegu pozbędziesz się od 15 – 20% niechcianych włosków!

Poznaj największe zalety depilacji laserowej

1. Opłacalność zabiegu – po skończeniu serii depilacji – która na samym początku może wydać Ci się bardziej kosztowna – raz na zawsze zapomnisz o kupowaniu innych produktów do usuwania owłosienia.

2. Efektywność – z reguły na kompletne usunięcie owłosienia potrzeba maksymalnie 7 sesji zabiegowych.

3. Brak wrastających włosków! – w przeciwieństwie do innych metod, depilacja laserowa usuwa problem wrastających włosków i podrażnień po goleniu.

4. Precyzja depilacji laserowej – wiązka światła lasera skierowana jest bezpośrednio na cebulki włosa i mieszki włosowe, dlatego usuwamy jedynie owłosienie, a skóra pozostaje całkowicie bezpieczna.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa wymaga odpowiedniego przygotowania. Temat przeciwwskazań do zabiegu i zaleceń omawiany jest podczas bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem. Co na pewno należy zrobić zanim zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej?

1. Trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem konieczne jest zaprzestanie stosowania maści z retinoidami.

2. Kilka tygodni przed zabiegiem nie wolno się opalać – skóra nie może być poddana działaniu promieni słonecznych w miejscu, w którym ma zostać wykonana depilacja laserowa.

3. Dwa tygodnie przed zaleca się odstawienie leków światłoczułych oraz ziół, np. nagietka i dziurawca.

4. Miesiąc przed zabiegiem nie usuwa się włosków metodami, które je wyrywają; dopuszczalne jest jedynie golenie maszynką jednorazową.

5. Pół roku przed depilacją laserową konieczna jest rezygnacja z doustnej kuracji retinoidami, którą trzeba skonsultować z lekarzem.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym. Niewielki dyskomfort zostanie zniwelowany poprzez przyłożenie woreczków z lodem. Najbardziej odczuwalna jest depilacja bikini, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardziej wrażliwa.