Następujące po sobie epoki to nie tylko inne stroje, ale również odmienne ideały piękna. Nie zawsze kobiety depilowały swoje ciało. Po tym jednak, jak w latach czterdziestych pochodząca ze Stanów Zjednoczonych aktorka pokazała na zdjęciu smukłe i pozbawione choćby jednego włoska nogi, zapanowała moda na idealnie gładkie ciało. Dzisiaj przedstawicielki płci piękniej nie wyobrażają sobie niewydepilowanych nóg czy pach. Zbędne owłosienie możemy usuwać na szereg różnych sposobów. Tym najbardziej skutecznym jest depilacja laserowa.

Maszynka to nie zawsze dobry pomysł

Depilacja nóg czy usuwanie zbędnego owłosienia z pach przy pomocy maszynki to raczej kiepski pomysł. Włosy nie tylko błyskawicznie odrosną, ale mogą również zacząć boleśnie wrastać w ciało. Nie będzie ono wtedy wyglądało ładnie. Do tego może pojawić się bardzo silne swędzenie, które utrzymywać się będzie aż do momentu, kiedy włosy całkowicie odrosną. W przypadku wosku włosy wprawdzie dość długo nie odrastają, ale problem wrastania nie znika. Co więcej, często jest jeszcze bardziej nasilony. Podobnie krem – wprawdzie nogi są po nim gładkie, ale bardzo szybko ponownie pokrywają się niechcianymi włoskami. Co więc wybrać?

Laserowe usuwanie włosów

Idealnym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa, która wykonywana jest między innymi w Klinice Lasermed (http://www.lasermed.com.pl). Pozwala na stałą redukcję włosów w depilowanym miejscu, przez co ciało prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Laserowa depilacja okolic bikini, nóg czy pach to doskonały wybór dla tych kobiet, które długo chcą cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Wspomniana Klinika Medycyny Estetycznej Lasermed, specjalizująca się w laseroterapii, dysponuje aż dwoma różnymi systemami depilacji: laser asclepion oraz fotona. Stosuje się je do różnych typów skóry. Co więcej, kiedy jedna metoda niekoniecznie radzi sobie z usunięciem niechcianego owłosienia, sięgnąć można po drugą.

U kogo najlepiej sprawdza się depilacja laserem?

Najlepsze efekty można osiągnąć u tych osób, których karnacja jest jasna, a włosy – ciemne. Wyraźnie trzeba jednak powiedzieć, że zabieg skutecznie spowolni proces odrastania włosów, ale nie zapewni nam tego, że znikną one na stałe. W wielu wypadkach konieczne jest skorzystanie z serii kilku zabiegów, dzięki czemu okres idealnie gładkiego ciała znacznie się wydłuży.

Czy depilacja laserem to zabieg idealny dla wszystkich?

Niestety, nie każdy zainteresowany może z zabiegu skorzystać. Nie wykonuje się go u pań, które właśnie spodziewają się dziecka. Przeciwwskazaniem jest także świeża opalenizna (w tym również ta będąca dziełem solarium) oraz stosowanie kremów samoopalających. Depilacji laserowej nie przeprowadza się u osób, które na skórze mają wyjątkowo ciemne znamiona, których pochodzenie może nastręczać pewne wątpliwości. Zabiegu nie poleca się przed okresem dojrzewania oraz u osób, które właśnie są w jego trakcie – lepiej z nim poczekać.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Niezależnie od tego, czy chcemy usunąć włosy z nóg, czy okolic bikini, na zabieg depilacji laserowej udajemy się wtedy, kiedy włosy są na ciele obecne. Na trzy tygodnie przed depilacją nie wolno włosów wybielać, opalać się, stosować kosmetyków o silnym działaniu, które mogłyby wywołać podrażnienie skóry.

Już po zabiegu zaleca się stosowanie chłodnych okładów, które skutecznie zmniejszą dyskomfort. Depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, ale trzeba stosować się do zaleceń wykonującego go specjalisty. Przed wyjściem na słońce skóra w miejscu depilacji musi zostać pokryta warstwą kremu do opalania z wysokim filtrem.

Laserowe usuwanie włosów to metoda bezpieczna i jednocześnie bardzo skuteczna. Może wprawdzie wiązać się z pewnym dyskomfortem i niezbyt miłymi odczuciami, ale zapewnia ładną, gładką skórę. To niewątpliwie przekłada się na lepsze samopoczucie i poprawę własnej wartości – zwłaszcza w otoczeniu ludzi.

Więcej informacji o depilacji z użyciem lasera na  http://www.lasermed.com.pl/31/depilacja.