Uwierzysz nam jeżeli powiemy Ci, że zawsze gładka skóra bez zbędnych i niechcianych włosów, jest możliwa? Jest i udowodnimy to za pomocą najnowocześniejszego urządzenia, jakim jest laser diodowy.

Czym jest laser diodowy?

Na rynku do tej pory można było spotkać bardzo wiele urządzeń, które głośno nawoływały do skorzystania z ich możliwości i obiecywały, wiecznie gładką skórę bez zbędnego owłosienia. Niestety klientki bardzo szybko zdawały sobie sprawę, że po jakimś czasie włos zaczyna odrastać a one potrzebują kolejnych zabiegów, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Laser diodowy to najnowocześniejsza technologia depilacji laserowej https://instytutluisa.pl/uslugi/depilacja-laserowa/ na rynku, która za pomocą światłowodów, transmitujących impuls świetlny, usuwa nasze owłosienie. Precyzja, bezpieczeństwo oraz skuteczność, to słowa, które idealnie opisują działanie ww. urządzenia. Sprzęt pozwala na wykonanie zabiegu nawet na najmniejszym obszarze naszego ciała, dodatkowo dzięki aż 10 impulsom lasera na minutę, zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera diodowego?

Osoba, która obsługuje laser, musi określić rodzaj naszej skóry i jej fototyp. To działanie pozwala na ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia. Następnym krokiem jest obrysowanie białą kredką obszarów, które będą poddane zabiegowi z wyłączeniem takich miejsc jak pieprzyki, blizny, czy też inne znamiona. Głowica lasera, przykładana jest punkt przy punkcie na miejscu poddania zabiegu. Pacjent może spodziewać się lekkiego uczucia ciepła, „igiełek” a także zaczerwienienia. To ostatnie jest oznaką, że wiązka lasera trafiła głęboko we włos, natomiast laser diodowy został wyposażony również w głowice chłodzącą, która w szybkim tempie niweluje uczucie dyskomfortu. Warto dodać, że nasza skóra jest zupełnie bezpieczna ponieważ wiązka lasera przechodzi jedynie przez włos oraz jego cebulkę, a wszystko za sprawą selektywnej dynamiki światła oraz ciepła.

Kiedy można udać się na zabieg i jak się do niego przygotować?

Cel kosmetyczny, który polega na usunięciu niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała, nie jest jedynym wskazaniem do zabiegu. O to kilka kolejnych, które również kwalifikują osobę do poddania się usłudze z wykorzystaniem lasera diodowego:

  • widoczny stan zapalny na naszej skórze, spowodowany depilacjami chemicznymi, woskiem, czy tez goleniem za pomocą maszynki,
  • problem ze wzrastającymi włosami oraz ich szybkim wzrostem po różnych metodach depilacji,
  • przerzedzenie zarostu po goleniu u mężczyzn.

Aby usługa mogła być wykonana i aby efekt zabiegu z wykorzystaniem lasera diodowego był satysfakcjonujący, należy na cztery tygodnie przed zaplanowaną wizytą nie wyrywać włosów oraz nie stosować żadnych form depilacji. W dniu zabiegu należy dany obszar ciała mieć wygolony jednorazową maszynką, a dana partia ciała nie powinna być smarowana balsamem oraz opalana.

Jakich efektów należy spodziewać się po zabiegu?

Największe rezultaty pojawiają się po około 6 zabiegach wykonanych w odstępie 4-6 tygodni, ponieważ podczas jednej wizyty, usuwa się około 30 % włosów danej partii ciała. Natomiast należy pamiętać, że skuteczność usługi zawsze będzie zależna od odcienia naszego włosa oraz typu karnacji. Im większy kontrast między tymi elementami, tym większy rezultat.