Obecnie najczęstszą metodą depilacji miejsc intymnych jest depilacja brazylijska – brazyliana. Zabieg z użyciem wosku gwarantuje gładkość i najtrwalszy efekt. Metoda ta polega na usunięciu wszystkich włosów ze wzgórza łonowego, warg sromowych i między pośladkami. Czasami pozostawia się mały pasek włosów z przodu. Profesjonalny zabieg depilacji można wykonać w salonach kosmetycznych.

Depilacja brazylijska – dlaczego Polki wybierają ten rodzaj depilacji?

  • zwiększa doznania erotyczne
  • mężczyźni uwielbiają bikini brazylijskie
  • kobiety czują się atrakcyjne i zadbane.

Depilacja brazylijska – jak przebiega?

  1. Rozgrzany wosk nakładany jest szpatułką na depilowaną część ciała, a następnie zrywany za pomocą bawełnianego paska.
  2. Dla komfortu wykonywanego zabiegu kosmetyczka może poprosić o pomoc przy naciąganiu skóry w trakcie depilacji.
  3. Po depilacji miejsc intymnych należy samodzielnie posmarować skórę oliwką lub balsamem wskazanym przez kosmetyczkę.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed depilacją woskiem nie należy stosować na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków. Należy zrezygnować z opalania się i korzystania z solarium przed depilacją, a także bezpośrednio po niej. Dla uzyskania jak najlepszych efektów depilacji woskiem, włosy powinny mieć długość od 0,5 – 1 cm. Włosy zbyt krótkie będą niemożliwe do dokładnego usunięcie. Natomiast zbyt długie włosy będą powodowały w trakcie zabiegu nieprzyjemne szarpanie.

fryzury intymne mini

Jak dbać o skórę po depilacji brazylijskiej?

Skóra okolic bikini jest delikatna i wrażliwa, dlatego bezpośrednio po depilacji może być lekko podrażniona i zaczerwieniona. Efekt idealnie gładkiej i miękkiej skóry pojawi się po 2- 3 dniach. Po zabiegu należy unikać pływania w chlorowanej lub słonej wodzie, korzystania z sauny. Do tych czynności możesz wrócić, kiedy zniknie zaczerwienienie skóry.

WAŻNE!
Pamiętaj, aby pomiędzy depilacjami nie używać maszynki do golenia.