Wraz z rozwojem medycyny i ciągłym poszerzaniem wiedzy rozwijają się także wszystkie gałęzie. Stosowane zabiegi są coraz bardziej nowoczesne, co eliminuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. W ofercie dermatologii estetycznej znajdziemy konsultacje lekarskie oraz możliwość wykonania zabiegów odmładzających.

Charakterystyka dermatologii estetycznej

Dermatologia estetyczna zajmuje się utrzymywaniem i poprawą wyglądu skóry. Działania kładą duży nacisk na profilaktykę, ochronę i przeciwdziałanie starzeniu skóry. Stosowane zabiegi mają na celu rewitalizację, odmłodzenie i odżywienie skóry. Do dermatologa powinniśmy chodzić, nawet gdy nie obserwujemy u siebie żadnych problemów ze skórą. Zmiany skórne są najczęściej spowodowane przez niekorzystne czynniki atmosferyczne, nieodpowiedni styl życia. Zanieczyszczenia powietrza i stosowana dieta również mają duży wpływ na skórę. Najlepszy dermatolog wskaże odpowiednią linię kosmetyków dobranych do rodzaju cery.

Zabiegi dermatologii estetycznej

Dermatologia estetyczna nie zajmuje się leczeniem chorób. Jej zadaniem jest pomoc pacjentom, którzy chcą mieć piękną skórę. Duża część oferowanych zabiegów skupia się na zmianie wyglądu skóry, jej odmłodzeniu i ujędrnieniu. Ta dziedzina medycyny ma szerokie możliwości: od mało inwazyjnych zabiegów, aż do bardziej inwazyjnych metod. Najczęściej wykonywane zabiegi to peelingi, które poprawia koloryt skóry lub wygładzą drobne zmarszczki. Dermatologia estetyczna pozwoli wstrzyknąć botoks lub wykonać różnego rodzaju zabiegi laserowe. Ceny zabiegów są bardzo różne i uzależnione są od oczekiwanych efektów oraz stanu skóry pacjenta. Oferowane zabiegi są wyjątkowo bezpieczne, jednak należy pamiętać, że nie u każdego można je stosować.

dermatologia

Okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe, stany zapalne organizmu lub choroby autoimmunologiczne będą przeciwwskazaniem do wykonania większości zabiegów. Podczas wizyty u lekarza należy odbyć szczerą rozmowę i przekazać informacje dotyczące obecnych i przebytych chorób. Lekarz dobierze wówczas odpowiednią metodę zabiegu i poinformuje o możliwych skutkach ubocznych. Dermatolog estetyczny przyjdzie z pomocą pacjentom, którzy walczą z niedoskonałościami skóry i ciała.

Wybór dermatologa estetycznego

Dermatolog estetyczny przeprowadzi konsultacje z pacjentem oraz dokona oględzin jego skóry. Porozmawia także o oczekiwanych efektach i wybierze najlepszą metodę wykonania zabiegu. Zabiegi wykonywane w klinice przez doświadczonego lekarza to pewność zminimalizowania ryzyka powikłań. Dobry dermatolog każdego pacjenta traktuje indywidualnie i bierze pod uwagę jego wszystkie predyspozycje. Profesjonalny lekarz odmówi wykonania zabiegu, jeśli występują ku temu przeciwwskazania. Dermatolog nie tylko poprawi wygląd skóry, ale zadba także o samopoczucie pacjenta.

Artykuł opracowany z katarzynaosipowicz.pl