Żyjemy w czasach, w których zarówno mężczyźni, jak i kobiety dbają o piękny oraz zdrowy wygląd swojego ciała. Chcą, by ich skóra jak najdłużej cieszyła się młodym, promiennym wyglądem, a włosy zawsze były gęste i długie. Wszyscy staramy się, jak najdłużej zachować urodę oraz młodość. W tym celu sięgamy po rozmaite produkty kosmetyczne, które mają nam ten efekt zagwarantować.

Niestety, ale nie jest to takie łatwe. Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem, kiedy to właśnie kosmetyki mające zapewnić naszej skórze promienny wygląd, wywołują u nas alergie, wysuszenia skóry bądź stany zapalne. Głównie odpowiadają za to zastosowane w nich substancje zapachowe, sztuczne barwniki oraz konserwanty. Kiedy znajdujemy się w takiej sytuacji, zazwyczaj kierujemy się do miejsca, gdzie możemy kupić kosmetyk apteczny – czyli dermokosmetyk. To preparat znajdujący się na pograniczu medycyny i kosmetyki.
Dermokosmetyki wykazują działanie nie tylko pielęgnacyjne, ale także lecznicze. Najczęściej ich głównym zadaniem jest wspomaganie leczenia różnego rodzaju problemów dermatologicznych.

Czym się różnią dermokosmetyki od kosmetyków drogeryjnych?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, iż dermokosmetyki zostały stworzone głównie po to, by sprostać specjalnym potrzebom skóry wrażliwej oraz alergicznej. Produkowanie tego typu kosmetyków odbywa się w warunkach sterylnych, o podwyższonych wymogach dotyczących jakości – niekiedy przypominających produkcję leków. Pracę nad nimi nadzorują specjaliści różnych dziedzin – lekarze, dermatolodzy, kosmetolodzy, biolodzy oraz chemicy. Ich receptura nie zawiera składników drażniących, czyli takich jak: alergizujące barwniki, substancje modyfikowane genetycznie, syntetyczne środki zapachowe. Cechują je też znacznie prostsze składy niż kosmetyki drogeryjne. Testowane są na skórach wrażliwych, które nie tolerują substancji stosowanych powszechnie w kosmetykach perfumeryjnych lub drogeryjnych. Dermokosmetyki mają działanie łagodzące, przeciwzapalne oraz przyśpieszające regenerację skóry. Dzięki systematycznemu stosowaniu tego typu kosmetyków, jesteśmy nawet w stanie pominąć używanie produktów leczniczych, które przepisywane są na receptę.

Dlaczego dermokosmetyki to praktyczny, uniwersalny prezent pod choinkę?

Dermokosmetyki są właściwym wyborem głównie z jednej, banalnej przyczyny – z pewnością nie wyrządzą krzywdy bliskiej nam osobie. Każdemu z nas zależy na tym, by prezent sprawiał radość oraz dobrze wpływał na obdarowanego. Jak wcześniej wspomnieliśmy, są tworzone pod okiem specjalistów z zakresu chemii kosmetycznej. Dzięki przeprowadzanym badaniom, z całą pewnością można stwierdzić, iż są one bezpieczne dla organizmu oraz mają zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Osoba, której wręczymy prezent świąteczny jest nam dobrze znana, podobnie jak problemy skórne, z którymi się zmaga – tak więc z łatwością, samodzielnie bądź z pomocą specjalisty, dobierzemy produkty idealne dla niej.

Jakie dermokosmetyki będą najbardziej uniwersalne jako prezent świąteczny?

Najbardziej uniwersalne dermokosmetyki to zdecydowanie te, których używamy na co dzień bez zastanowienia, czyli produkty myjące (takie jak mydła, mleczka, żele czy emulsje), dedykowane pielęgnacji ciała (balsamy, emulsje czy maści) oraz produkty dedykowane pielęgnacji twarzy – kremy, sera, maści, emulsje lub oleje. Szeroki wachlarz możliwości oferuje apteka internetowa, gdzie prócz pojedynczych produktów znajdziemy całe linie dermokosmetyków dedykowane naszym potrzebom. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie skomponować zestawu – posłuż się podpowiedziami oraz sugeruj się linią interesującego Cię dermokosmetyku.

Podsumowując, wielu z nas kieruje się zasadą: „Warto łączyć przyjemne z pożytecznym”, a dermokosmetyki są idealnym zobrazowaniem tego powiedzenia. Świąteczny klimat i czar również nasuwają takie skojarzenia, więc podarowanie bliskiej osobie dermokosmetyków łączących w sobie właściwości lecznicze oraz udowodnione działanie z pewnością będzie wyborem idealnym.