Kosmetyki mineralne już jakiś czas temu zyskały uznanie w oczach miłośniczek naturalnego i bezpiecznego dla zdrowia makijażu. Dziś minerały stają się podstawowym składnikiem tych produktów, dzięki którym możemy cieszyć się świeżością i przyjemnym zapachem ciała przez cały dzień. Czym wyróżniają się dezodoranty mineralne?

Dezodoranty mineralne są dostępne w tradycyjnych formach. Spray lub znacznie chętniej wybierany sztyft – oto rozwiązania, z których mogą skorzystać kobiety troszczące się o zapach swego ciała. Skuteczna walka z potem staje się łatwiejsza i przyjemniejsza dzięki takim produktom, które są wygodne w użyciu (w sprayu lub w sztyfcie) i idealnie mieszą się w damskiej torebce. Skoro dezodoranty mineralne – jak dezodorant Garnier Mineral Protection 5 – mają tradycyjną formę, to jakie czynniki decydują o ich wyjątkowości?

Niezwykłe składniki mineralnych pachnideł

W przypadku dezodorantów mineralnych wielką zaletą okazuje się wykorzystanie przy ich produkcji wyjątkowych właściwości minerałów. W przypadku wspomnianego już dezodorantu marki Garnier składnikiem takim jest Mineralite. To wyjątkowy minerał pochodzenia wulkanicznego, dzięki któremu nasza skóra jest skutecznie chroniona przed wilgocią oraz bakteriami nawet do 48 godzin. Tego typu kosmetyki są cenione za naturalniejsze zapachy oraz za składniki, które z punktu widzenia naszego zdrowia są o wiele bardziej korzystne. O szkodliwości chemicznych składników dezodorantów mówiło się już jakiś czas temu. Podkreślano też, że ze względu na perfumowanie miejsc najlepiej ukrwionych, te chemiczne substancje mogą przenikać w głąb naszego ciała. Bezpieczniejszym rozwiązaniem stają się zatem dezodoranty mineralne, w których chemiczne substancje bakteriobójcze i chroniące przed potem zostały zastąpione substancjami naturalnymi, które wykazują się równie skutecznym działaniem. Minerały znajdujące się w takich dezodorantach są też delikatniejsze dla naszej skóry, co z pewnością docenią panie korzystające z depilacji oraz te kobiety, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa na podrażnienia. W ich przypadku naturalne dezodoranty z minerałami mogą stać się nie tylko wsparciem w walce z potem i przykrym zapachem, ale też sojusznikiem w codziennej pielęgnacji delikatnej skóry.

W trosce o zdrowie coraz chętniej wybieramy te kosmetyki, które powstają z naturalnych składników. Im mniej chemii, tym lepiej dla nas. Nic dziwnego, że po ogromnej fali zainteresowania mineralnymi pudrami i cieniami do powiek rośnie zainteresowanie dezodorantami, w których substancje chemiczne są wypierane przez wartościowe minerały.