Ile razy zastanawiałaś się, jak szybko schudnąć? A może myślałaś także nad tym, jaka dieta odchudzająca będzie najlepsza w Twoim wypadku? Czy istnieje coś takiego, jak jedna idealna dieta dla wszystkich kobiet? Jeśli myślisz o odchudzaniu, bo Twoje zeszłoroczne letnie sukienki wyglądają na Tobie tak, jakby lekko się „skurczyły”, już teraz dowiedz się, co powinnaś zrobić!

Jedna idealna dieta dla wszystkich?

Już na wstępie musimy jasno powiedzieć – nie ma czegoś takiego. Każda kobieta jest inna, ma inne potrzeby, wymagania, styl życia, indywidualne uwarunkowania i predyspozycje genetyczne. Twojej przyjaciółce pomogła dieta białkowa? Tobie wcale pomóc nie musi! Dobór właściwej diety nie jest rzeczą prostą. Zanim więc kolejny raz pomyślisz o tym, jak schudnąć szybko, przyjrzyj się temu, co jesz, jakie są Twoje oczekiwania i możliwości, jaki styl życia prowadzisz.

To wszystko jest absolutnie ważne, bowiem to właśnie od tego w dużej mierze uzależnione jest Twoje odchudzanie i jego efekty. Skuteczna dieta to przede wszystkim zdrowa dieta. Nadmierny spadek masy ciała wcale nie jest dobry, bo może prowadzić do licznych poważnych powikłań zdrowotnych, a także znienawidzonego przez kobiety efektu jo-jo. A zatem, już na wstępie zrezygnuj z diet bardzo drastycznych, które tak naprawdę przynoszą jedynie chwilowy efekt, a w dłuższej perspektywie wyniszczają organizm.

Z drugiej strony, szczególnie gdy masz dużą nadwagę i już teraz zmagasz się z jej przykrymi konsekwencjami, nie możesz postawić na dietę zbyt „wyrozumiałą i łagodną”, bo nie będziesz chudła w ogóle lub w najlepszym wypadku zdecydowanie za wolno.

Odkryj moc witamin!

Absolutną podstawą jest zdrowe odżywianie. Niezależnie od swojej nazwy (a diet jest sporo!), powinna to być dieta lekkostrawna. Unikaj jednak diet monotonnych, które opierają się na zaledwie kilku składnikach. Tego rodzaju diety możesz utrzymywać zazwyczaj nie więcej niż 2-4 tygodnie, bo przy dłuższym stosowaniu istnieje ogromne ryzyko niedoboru cennych witamin i minerałów, a na to nie możesz sobie pozwolić!

Doskonała dieta dla kobiet – dieta bez efektu jo jo – musi być dobrze zbilansowana i zróżnicowana. Powinna zawierać wszelkie zdrowe produkty, bo każdy z nich jest źródłem innych cennych i potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych.

Powinnaś zainteresować się dla przykładu produktami, które są bogate w witaminy A i E, bowiem są one silnymi przeciwutleniaczami, wpływają m.in. na jakość cery. Powinnaś także postawić na produkty oferujące typowo „kobiece” witaminy, jak kwas foliowy (witamina B11). Jeśli myślisz, że z kolei witamina C odpowiedzialna jest wyłącznie za podnoszenie odporności na infekcje, jesteś w błędzie! To również ważny przeciwutleniacz, jest niezbędna do syntezy kolagenu.

Jeśli zaś jesteś w okresie menopauzy lub właśnie ją przeszłaś i przytyłaś „przy okazji”, dodatkowo swoją dietę musisz uzupełniać w witaminę D i koniecznie wapń. Wspólnie będą chronić Twoje serce i zapobiegać osteoporozie.

Zanim zaczniesz „dietę właściwą”…

To nie do końca tak powinno wyglądać, że pewnego dnia postanawiasz, że od jutra się odchudzasz i wprowadzasz plan w życie. Właściwa dieta, niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, powinna być poprzedzona kuracją detoksykującą. Krótka dieta oczyszczająca, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie uwolnić Twój organizm od toksyn i innych szkodliwych, zalegających substancji.

Jak przygotować się do detoksykacji? Już na około tydzień przed, powinnaś porzucić to, co niezdrowe, ciężkostrawne, smażone, wysokoprzetworzone. Zrezygnuj także z picia „kolorowych” napojów gazowanych, dużych ilości kawy i czarnej herbaty. Zwiększ ilość warzyw i owoców w codziennych posiłkach. Jeśli chodzi o samą dietę oczyszczającą, możesz postawić np. na diety jednodniowe lub kilkudniowe. Ciekawą propozycją jest dieta sokowa. Możesz także pić np. czystek. Jeżeli szukasz diety dla siebie, możesz skorzystać z recenzji popularnych kuracji odchudzających na stronie obk.pl.

Oczyszczony organizm znacznie lepiej będzie reagował na późniejszą dietę odchudzającą, lepiej będzie przyswajał cenne witaminy i minerały, dzięki czemu nie dojdzie do niedoborów. A Ty będziesz czuć się dobrze i pierwsze efekty odchudzania zauważysz szybciej niż myślisz!