Jeśli chciałabyś popracować na swoją sylwetką, zadbać o kondycję kręgosłupa, poprawić wytrzymałość mięśni brzucha, ud i odpowiedzialnych za prawidłową postawę, pomyśl o ćwiczeniach z piłką rehabilitacyjną. Piłka rehabilitacyjna, szwajcarska, gimnastyczna czy fit ball to nazwy tego samego przyrządu do ćwiczeń, który zyskuje coraz większą popularnością wśród osób dbających o linie w naszym kraju. Zaletą piłki rehabilitacyjnej jest jej wszechstronne zastosowanie w treningu, łatwość przechowywania oraz niska cena w porównania do innych przyrządów sportowych. Ćwiczenie z piłką to także doskonała odskocznia od naszego standardowego treningu.

pilka1

Zalety piłki do ćwiczeń

Z pewnością wiele osób zapyta, dlaczego warto mieć piłkę rehabilitacyjną w domu. Piłka rehabilitacyjna to prosty przyrząd, dający dużo radości w trakcie ćwiczeń. Systematyczne ćwiczenia z piłką wykonywane przynajmniej trzy razy w tygodniu przynoszą doskonałe efekty. Ważne jest, aby robić je seriami, które następnie zostaną kilka razy powtórzone. Jej zaletą jest także uniwersalność, ponieważ kiedy możemy ją stosować zamiast krzesła w celu wyrobienia w sobie nawyku prawidłowej postawy podczas siedzenia przed komputerem czy oglądania telewizji.

Pomysły na ćwiczenia

Wystarczy zajrzeć do sieci, aby znaleźć mnóstwo interesujących przykładów ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Popularnym ćwiczeniem z piłką jest tzw. rolowanie piłki nogami. To ćwiczenie wykonujemy w pozycji leżącej. Kładziemy się na plecach zaś nogi opieramy na piłce, a następnie unosząc biodra, przyciągamy piłkę do siebie. Inne ćwiczenie wykonamy, klękając na podłodze. Jedna noga jest wyprostowana, a my opieramy się bokiem o piłkę. Wyprostowaną nogę unosimy do góry. Ćwiczenia nie są trudne, a przynoszą niespodziewane efekty.

pilka2

Dobór piłki do ćwiczeń

Dobór odpowiedniej piłki też nie powinien sprawić nikomu problemów, ponieważ dopasowujemy piłkę, biorąc pod uwagę nasz wzrost. Drugim sposobem właściwego dobrania piłki jest sprawdzenie, czy w trakcie siedzenia nasze łydki tworzą kąt prosty z tułowiem. Po zakupie piłki pozostaje nam tylko ją napompować za pomocą pompki, która jest dołączona do piłki.

Piłka rehabilitacyjna to przyrząd ćwiczeniowy, który angażuje do pracy całe ciało. Każde ćwiczenie z piłką może być także przyjemną zabawą. Nie powinno go zabraknąć w domu każdej aktywnej osoby. Zainspiruje od ćwiczeń, poprawi stan kręgosłupa, a także zastąpi nawet najwygodniejsze krzesło.

Tekst: www.ortopedyczny24.pl