Londyn to kolorowe miasto pełne atrakcji, w którym nie sposób się nudzić. Odżywa szczególnie wiosną, kiedy startują wyczekiwane wydarzenia kulturalne, a na ulicach tętni wiosenna atmosfera i zieleń budzi się do życia. Jeśli do puli atrakcji dodamy również wszystkie ciekawe miejsca znajdujące się na mapie Londynu, które można zwiedzać przez cały rok, wyklaruje się nam perfekcyjny kierunek wiosennych wojaży. Eksperci Ahmad Tea London wyjaśniają, dlaczego warto udać się na wiosenny urlop do Londynu. 

Muzea

W Londynie znajdziemy wiele muzeów na najwyższym światowym poziomie. Wiele z nich można zwiedzać bezpłatnie np. Sceince Museum, National Gallery, Tate Modern czy British Musuem. Warto także zainwestować i wybrać się w ramach rozrywki do Muzeum Madame Tussaud (Muzeum Figur Woskowych), które zostało założone w 1835 roku. Znajdują się w nim figury woskowe znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Atrakcje

W Londynie panuje niepowtarzalna atmosfera tworzona przez mix kulturowy i ciekawych ludzi, którzy tam mieszkają. Planując spacery po tym artystycznym mieście nie możemy pominąć urokliwego Chinatown, Big Ben’a, Royal Opera House, Tower Bridge,  Piccadilly Circus czy  Pałacu Buckingham. Podczas spaceru z pewnością zachwyci nas również sztuka uliczna na wysokim poziomie, którą  możemy zauważyć w mniej popularnych turystycznie dzielnicach. Warto pójść na spacer do przynajmniej jednego z ośmiu królewskich parków np. Chelsea Physic Garden , Hampstead Heath czy Parliament Hill – z pewnością natkniemy się tam na mnóstwo atrakcji.

Harry Potter

Londyn to świetne miejsce na wiosenny wypad dla miłośników książek o Harrym Potterze i świata magii, ponieważ znajduje się tam muzeum Warner Bros – The Making of Harry Potter. Udając się do tego miejsca można poznać kulisy powstawania kultowej serii, zobaczyć plany filmowe, rekwizyty oraz kostiumy. Tylko tutaj można na własne oczy ujrzeć platformę 9¾ i wybrać się na wycieczkę ekspresem Hogwart.

Koncerty

W Londynie odbywa się mnóstwo wydarzeń muzycznych. W tym roku stolicę Wielkiej Brytanii na wiosnę odwiedzą tacy artyści jak: Sigma, Amy MacDonald, Eric Clapton, The Beach Boys, Gipsy King, Joe Bonamasa oraz Phill Collins. Taki mix najwyższej klasy artystów, to nie lada gratka dla niejednego muzycznego frika.

Zakupy

Wiosna to czas, w którym większość z nas chce odświeżyć swoją garderobę. Stolica Wielkiej Brytanii to wspaniałe miejsce na to, by poddać się zakupowemu szaleństwu. Szczególnie na najdłuższej na świecie ulicy ze sklepami – Oxford Street, przy której można znaleźć najpopularniejsze marki odzieżowe.

Puby oraz kawiarnie

Londyn to zagłębie klimatycznych pubów i urokliwych kawiarni, w których można napić się przepysznej herbaty zgodnie z tradycją five o’clock. Często napar ten podaje się z mlekiem i cukrem, a także cytryną, i łączy się go z przekąską, taką jak owoce, kanapki czy ciasto. Tradycyjnie angielska herbata serwowana jest w dzbanku, a dopiero potem nalewana do porcelanowych filiżanek. Jak przystało na herbatę zrodzoną z pasji, siedzibą firmy Ahmad Tea jest właśnie Wielka Brytania – kraj, w którym picie herbaty jest narodowym rytuałem.

Więcej informacji na temat Ahmad Tea London można znaleźć na stronie www.ahmadtea.pl