Lato kojarzy nam się głównie z przyjemnymi ciepłymi wieczorami. Kiedy wracamy do domu po całym dniu pracy, mamy ochotę otworzyć okna na oścież i delektować się przyjemnym chłodem zmierzchu.

Ten spokój zazwyczaj bardzo szybko mącony jest przez komary, meszki i insekty wszelkiego rodzaju. Najlepszym i najbardziej skutecznym środkiem, który uchroni nas przed komarami i insektami, jest moskitiera. Jakie istnieją rodzaje moskitier i czym kierować się przy ich wyborze?

Moskitiera, czyli skuteczna ochrona przed insektami

Moskitiera kojarzy nam się głównie z ciepłymi i egzotycznymi krajami. Tam moskitiery są powszechnie stosowane, ponieważ insekty potrafią przenosić wiele groźnych chorób. W naszej strefie klimatycznej na szczęście insekty są tylko uciążliwe, co nie oznacza, że nie powinniśmy się przed nimi skutecznie chronić. Moskitiera pozwala na cieszenie się otartym oknem w duszne wieczory, bez obawy, że później zjedzą nas komary.

roleta w kasecie zaciemniajaca

Moskitiery ramkowe, czyli funkcjonalność i wygoda

Jest to obecnie najbardziej popularny rodzaj moskitiery. Moskitiera ramkowa jest tak popularna głównie przez łatwość montażu, jak i demontażu. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie zdjęcie jej z okna i ponowne założenie w przeciągu kilku chwil. Pozwala to na podlewanie kwiatków i swobodne otwieranie okna. Moskitiery ramkowe cechują się także dużą estetyką, która jest często kluczowym aspektem, przy wyborze idealnej moskitiery. Moskitiera zamontowana jest na aluminiowej ramce, dzięki czemu odporna jest na działanie wszelkich warunków atmosferycznych. Co ciekawe, moskitiery dostępne są w różnych kolorach, co pozwala na dobranie ich do wnętrza urządzonego w każdym stylu. Moskitiery ramkowe cechują się wysoką estetyką i eleganckim wyglądem. Są one bardzo praktyczne i pozostają przy tym stylowe. Doskonale nadają się do wszystkich wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu, jak chociażby styl nowoczesny, industrialny, czy skandynawskim. Chcąc zobaczyć wszystkie dostępne kolory moskitier ramkowych, koniecznie odwiedź stronę cenionego producenta, firmy Karnix –  https://www.karnix.pl/moskitiery-ramowe.html

Czy rolety w kasecie także ochronią nas przed insektami?

Wbrew pozorom rolety w kasecie także są w stanie ochronić nas przed uciążliwymi insektami. Rolety w kasecie charakteryzują się minimalizmem formy i bardzo łatwym i bezinwazyjnym montażem. Rolety typu dzień noc zbudowane są tkaniny, która jest naprzemiennie przezroczysta i nieprzezroczysta. Pozwala to na idealną manipulację poziomem zaciemnienia pomieszczenia, a także chroni przed insektami. Rolety w kasecie odznaczają się eleganckim i wyszukanym stylem, dlatego świetnie pasować będą do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, loftowym, czy industrialnym. Wysoka funkcjonalność i wyjątkowa estetyka sprawiają, że rolety w kasecie są obecnie coraz częściej wybieranym rodzajem rolet.

Jeśli chcesz zobaczyć, w jakich kolorach dostępne są rolety w kasecie, koniecznie odwiedź stronę producenta https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html