Wesele w zimie, mimo że nie daje pewności pięknej pogody, może być równie wspaniałe, jak ślub w sezonie. Co więcej, są sposoby, żeby zmniejszyć jego koszty.

Bajkowa sceneria

Po pierwsze, organizacja wesela w zimie ma często związek z piękną, bajkową scenerią. Ośnieżony park, czy ogród może stanowić idealną scenerię dla Waszych ślubnych zdjęć. A jeśli nie dopisze Wam „zimowa pogoda” i braknie śniegu, co zdarza się w ostatnich latach, nie szkodzi. Nawet bez białego puchu, sesja Pary Młodej będzie wyjątkowa i piękna.

Taniej, bo poza sezonem

Niewątpliwą zaletą ślubu w zimie, jest fakt, że odbywa się on wówczas poza sezonem, zaczynającym się w Wielkanoc. W związku z tym łatwiej jest znaleźć wolny termin. Trudność organizacji wesela nie polega wyłącznie na tym, iż trzeba dostać niezarezerwowaną jeszcze na dany termin salę. Równie ważne są orkiestra, czy DJ, catering, i wolny termin w kościele, czy urzędzie stanu cywilnego. W zimie, kiedy mniej par decyduje się na organizację przyjęcia, łatwiej jest znaleźć dzień, kiedy te wszystkie elementy uda się pogodzić. 

Kolejną zaletą jest niższa cena. Oczywistym jest, iż w sezonie, kiedy o wolny termin toczą się prawdziwe boje, osoby wynajmujące sale, czy grające na weselach mogą podyktować wyższe stawki. W zimie natomiast, kiedy zainteresowanie zorganizowaniem ślubu jest mniejsze, spadają również ceny, co powoduje, że możecie pozwolić sobie na więcej.

W poszukiwaniu promocji

W związku z mniejszym popytem na wesela, wiele miejsc takich jak domy weselne proponuje specjalne promocje obejmujące listopad,-12-i styczeń. Oferty tego typu możecie znaleźć na przykład na portalu www.ogloszenieslubne.pl. Jeden z ogłoszeniodawców oferuje promocyjną cenę i drink bar gratis. Warto szukać takich ofert w Internecie, ponieważ mogą one znacząco obniżyć koszty organizacji wesela. Niejednokrotnie na stronach pojawaiają się obniżki na caternig, czy torty, albo fontanny z czekoladowym fondue wliczone w cenę serwowanych dań.

Koszty zakwaterowania gości

Zazwyczaj, jeśli planuje się zaprosić większą ilość gości, trzeba pomyśleć wcześniej o ich zakwaterowaniu. Najdroższe ceny w hotelach i pensjonatach są w miesiącach letnich – oczywiście inaczej rzecz ma się w miejscowościach typowo narciarskich. Jednak, jeżeli chcecie pobrać się w miejscu niezwiązanym ze sportami zimowymi, zapłacicie na pewno dużo mniej za rozlokowanie weselnych gości w hotelach. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj liczba weselników waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset, a zaoszczędzicie może nawet do kilkunastu złotych na noclegu każdego – róznica w cenie staje się naprawdę pokaźna.

Miesiąc miodowy

Podróź poślubna nie jest co prawda integralnym elementem ślubu i wesela, ale najczęściej Młoda Para chce przedłużyć swoje świętowanie, wyjeżdzając na urlop. Warto więc przejrzeć uważnie oferty licznych biur podróży. Jak można zauważyć, w zimie, czyli po raz kolejny – poza sezonem, ceny ofert są duże niższe, niż w miesiącach wakacyjnych. Dostępne są bardziej ekskluzywne, luksusowe miejsca. Za tą samą cenę, jaką zapłacilibyście na przykład w lipcu za Tunezję, możecie się wybrać w egzotyczną podróż do Maroka. Wspólny wyjazd pozwoli Wam poczuć magię bycia nowożeńcami przez dłuższy okres. Co więcej, wyjazd za granicę w listopadzie, czy grudniu uchroni Was przed zimową szarugą.