Czerwone szpilki to hit ostatnich miesięcy, a może nawet i lat! Wiele kobiet je uwielbia, ponieważ wspaniale wyglądają i dodają kobiecie seksapilu, jednak panie obawiają się w nich chodzić – ten mocny, wyrazisty kolor nie do wszystkiego bowiem pasuje. Do jakich sukienek możemy śmiało ubrać te czerwone buty?

Szpilki – kilka słów o historii

Jak świat światem, kobiety zawsze marzyły o tym, żeby się upiększać – strojem i makijażem korygowały swoje niedoskonałości, zwracając jednocześnie uwagę na swoje atuty. Szpilki to rozwiązanie przede wszystkich dla kobiet niskich, które zdobywają dzięki nim sporo dodatkowych centymetrów. To również idealny pomysł dla kobiet tęgich, jako że figura wydłuża się i staje się smuklejsza. Tak naprawdę jednak wszystkie panie świetnie w nich wyglądają – kobieco, dziewczęco, zalotnie i uroczo. Zwłaszcza w wystrzałowej, czerwonej wersji, która zdradza charakter kobiety. Śmiałej, pewnej siebie, kreatywnej i seksownej! Czerwony kolor przyciąga spojrzenia, dlatego taka kobieta musi lubić błyszczeć!

Pierwsze szpilki pojawiły się w latach 20’ XX wieku – a zatem, jak na historię mody, stosunkowo niedawno. Najpopularniejsze były w latach 50’ i pod koniec lat 80’. Zresztą, moda na podobne buty nie słabnie mimo upływu lat – nadal wiele kobiet zachwyca się nimi i je kupuje. Zanim dowiemy się z czym najlepiej nosić te w stylowym, ale i odważnym, czerwonym kolorze, musimy sobie uświadomić, że obecnie szpilki mają wiele różnych fasonów. Nie mówimy zatem tutaj o tych klasycznych, lecz o wszystkich – czasem warto bowiem poeksperymentować!

Do jakich sukienek wkładać czerwone szpilki?

Czerwień jest kolorem skupiającym uwagę, dlatego reszta ubioru powinna być stonowana. Inaczej możemy wyglądać pstrokato – a przecież żadna kobieta nie chce, by ktoś uznał ją za bezguście. Idealnym zestawieniem kolorystycznym dla butów w tym kolorze są sukienki czarne, granatowe, białe lub kremowe. Czerwień świetnie też wygląda z szarym, ale już z brązem – nawet ciemnym – będzie się wyraźnie gryzła. Odpadają raczej takie barwy, jak róż, pomarańcz, niebieski czy żółty. Nad zielenią można się zastanowić, ale z czerwienią nie gryzą się jedynie pewne jej odcienie. A co z czerwonymi sukienkami? Mimo że niektórych to zdziwi, raczej nie są polecane – całość może bowiem wyglądać nieco przytłaczająco, wręcz dziwnie. Ale pięknie będzie prezentować się sukienka w stonowanym kolorze, a o pewnych czerwonych elementach – na przykład kwiatach. Ubrane w nią i w szpilki tej barwy, na pewno zaprezentujemy się jak boginie!

Jeśli chodzi o krój, powinien być możliwie jak najprostszy – nie można też przesadzić z krótkością sukienki, ani z dekoltem. Pamiętajmy, że szpilki, w dodatku w tak wyrazistym kolorze, same w sobie są seksowne – nie wypada dodatkowo zakładać zbyt krótkiej sukienki lub zbyt wydekoltowanej. Strzeżmy się też tych, które mają wycięte plecy – możemy zostać uznane za wulgarne. Czerwone szpilki komponują się najlepiej z sukienkami do kolan, ewentualnie minimalnie przed kolana. Im bardziej klasyczne buty, tym więcej ozdób może mieć sukienka, lecz nie przesadzajmy. Zwróćmy też szczególną uwagę na krój – sukienka nie może być zbyt obcisła. Najlepiej ze szpilkami komponują się te rozkloszowane, ewentualnie bombki.