Na pewno nie raz miałaś problem jaki podkład wybrać by idealnie pasował do Twojej cery. Podkład to jeden z podstawowych kosmetyków, które powinnaś mieć w swojej kosmetyczce. Powinien być na twarzy zupełnie niewidoczny, prawie jak druga skóra. Jego zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości, wyrównanie powierzchni skóry oraz poprawienie jej kolorytu. Dobry podkład poza ukryciem niedoskonałości skóry powinien pielęgnować cerę i mieć działanie ochronne. Podkłady renomowanych firm zawierają filtry UV, czynniki nawilżające, witaminy oraz inne dobroczynne dla twarzy substancje.

Podkład jest kosmetykiem, który nakładasz na twarz codziennie, warto więc w niego zainwestować. Zanim jednak kupisz podkład przekonaj się, jaki rodzaj podkładu jest dla Ciebie najlepszy. Czy jest to podkład w płynie, w sztyfcie, czy może w kremie?

akładanie podkładu na twarz nie jest zadaniem prostym. Jednak mając nieco wprawy i odpowiednie akcesoria będziesz w stanie za każdym razem szybko i precyzyjnie nałożyć na swoją twarz podkład. Dowiedz się, jak właściwie nakładać podkład i co może Ci w tym pomóc.

Rodzaje podkładów

Podkład w płynie – ma płynną i lejącą konsystencje, nie jest bardzo kryjący, ale idealnie nadaje się do cer dojrzałych, bo nie podkreśla zmarszczek. Jest bardzo lekki przez co świetnie sprawdza się latem w czasie upałów.

Podkład w kremie – jest bardziej gęsty, cięższy i kryjący. Nadaje się właściwie do każdej cery, szczególnie sprawdza się przy cerze suchej i dojrzałej. Ten rodzaj podkładu jest najbardziej popularny.

Podkład w musie – sprawdza się przy cerze tłustej i mieszanej. Bardzo fajny dla skóry wrażliwej, gdyż jest to podkład o lekkiej konsystencji, który nie wymaga mocnego wcierania. Występuje w formie lekkiego musu w słoiczku.

Podkład w sztyfcie – jest bardzo mocno kryjący o gęstej konsystencji. Idealny dla skóry, która ma dużo przebarwień i wad. Należy go jednak unikać przy cerze trądzikowej gdyż bardzo zapycha pory skóry. Możesz go stosować tylko miejscowo w formie korektora.

Podkład mineralny – najczęściej występuje w formie pudru, który nakładasz pędzlem. Podkład mineralny wzbogacony jest witaminami i minerałami, które mają świetny wpływ na skórę.

Jak dobrać odpowiedni kolor?

Aby dobrać idealny odcień dla siebie, sprawdź go w świetle dziennym pod linią żuchwy. Podkład powinien być idealnie dobrany do koloru skóry lub o ton jaśniejszy.

Idealnie dobrany podkład powinien być niewidoczny. Staraj się też dobrać odcień do karnacji. Ciepły odcień skóry źle znosi zimne kolory podkładu.