Aranżacja wnętrz to dziedzina, w której bardzo ważne jest oko do detali. Niezależnie od stylu wnętrza, odpowiednio dobrane dodatki nadają pomieszczeniom duszy. Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło się Państwu zobaczyć wnętrze, w którym z pozoru wszystko gra, jednak tak naprawdę nie do końca, oznacza to prawdopodobnie, że jego właściciel zaniedbał tego elementu! Dlatego przygotowaliśmy poradnik, w którym wskazujemy interesujące propozycje dodatków do poszczególnych pomieszczeń mieszkania: salonu, przedpokoju, łazienki, sypialni i kuchni!

Salon

Z racji swoich rozmiarów i ważnej funkcji rekreacyjnej i reprezentacyjnej, salon jest pomieszczeniem, do którego dekoracji przykładamy prawdopodobnie najwięcej uwagi. To on również prawdopodobnie daje nam najwięcej dekoracyjnych możliwości.

Nawet stosunkowo niewielki salon ma duży potencjał, jeśli chodzi o dekorację ścian. To nie tylko plakaty i obrazy czy zegary ścienne, ale i piękne lustra. Ten element dekoracyjny może wydawać się być raczej domeną przedpokoju lub łazienki, jednak w salonie również może świetnie zdać egzamin. Szczególnie dotyczy to niewielkich metraży, ponieważ lustro potrafi optycznie powiększyć wnętrze.

Żaden nastrojowy salon nie może obyć się bez roślin, które same w sobie można nazwać pięknymi dekoracyjnymi dodatkami. Jeszcze większe wrażenia zrobią, jeżeli postaramy się umieścić je w pięknych doniczkach i wazonach!

Jeśli chodzi o te pierwsze, ciekawą propozycją będą na przykład lewitujące doniczki, które unoszą się nad podstawą za pomocą magnetycznej lewitacji. To nie tylko niesamowity widok, ale i lepszy stan rośliny, która obracając się przez cały rok o trzysta sześćdziesiąt stopni, zyskuje zwiększoną ekspozycję na światło słoneczne.

Jakie jeszcze dodatki dobrze sprawdzą się w salonie? Warto zainteresować się również np. pięknymi misami na owoce lub ozdobnymi ramkami na zdjęcia. Jeżeli w mieszkaniu pali się papierosy, warto zainwestować także w stylową popielniczkę ze stali nierdzewnej, która nie tylko prezentuje się bardzo stylowo, ale i może oferować możliwość zamknięcia popiołu wewnątrz, co ogranicza nieprzyjemny zapach niedopałków.

Przedpokój

Przedpokój jest pomieszczeniem, którego często się nie docenia. Tymczasem jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych fragmentów mieszkania, w końcu to on jest pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą goście!

Ze względu na niewielki rozmiar pomieszczenia, ciężko pozwolić sobie na dużo w kwestii mebli. Tym bardziej zatem warto poświęcić dużo uwagi dodatkom! Absolutnie niezbędnym elementem jest eleganckie lustro, a jeszcze lepszy efekt uzyskamy, gdy postaramy się o ciekawie wyglądające wieszaki. Nie brakuje modeli cechujących się ciekawym, nierzadko zabawnym i kreatywnym designem, dzięki którym ta niepozorna przestrzeń nabierze intrygującego charakteru.

Łazienka

Łazienka jest kolejnym pomieszczeniem, którego rozmiary są zazwyczaj stosunkowo niewielkie. Jednak nawet jeśli posiadamy małą łazienkę, w dalszym ciągu możemy uczynić jej wygląd bardzo interesującym. Można to osiągnąć, jeżeli postaramy się, by funkcjonalne elementy takie jak mydelniczki, wieszaki czy kubki na szczoteczki do zębów były prawdziwie stylowymi przedmiotami. Oczywiście warto zadbać także o lustro z elegancką ramą, a w przypadku większych metraży także o piękne grafiki i plakaty.

Kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym każdego tygodnia spędzamy sporo czasu, przygotowując i spożywając posiłki. Z kolei gdy przyjmujemy gości, staje się reprezentacyjną częścią mieszkania. Dlatego też warto postarać się, by prezentowała się szczególnie urokliwie.

By nadać kuchni atrakcyjnego wyglądu, wcale nie trzeba wiele! Dużą rolę odgrywają funkcjonalne przedmioty, które pełnią również funkcję dekoracyjną, takie jak wagi kuchenne, tarki i siekacze, deski do krojenia, pojemniki, słoiki i wiele innych. Warto też zainteresować się misami i paterami, w których umieścimy owoce, których nie trzeba przechowywać w lodówce. Kuchnia to zatem pomieszczenie, które możemy z powodzeniem udekorować bez konieczności przeznaczania do tego celu dużej przestrzeni.

Gdzie szukać ciekawych pomysłów na dekoracje?

Osoby, które szukają ciekawych pomysłów na aranżację wnętrz na pewno znajdą coś dla siebie w ofercie sklepu internetowego Designforhome.pl. W jego asortymencie znajdują się starannie wyselekcjonowane dodatki dekoracyjne reprezentujące modne style aranżacji, które znajdą zastosowanie we wszystkich powyżej wymienionych pomieszczeniach. Naprawdę warto poszukać tam ciekawych dekoracji – nawet nie zorientują się Państwo, jak subtelne detale zupełnie odmienią charakter mieszkania!