Pamiętaj, wygląd paznokci jest bardzo ważny w codziennym życiu. Paznokcie nie lubią nieprawidłowego odżywiania, detergentów, niskich i wysokich temperatur, mrozu, silnego wiatru, braku pielęgnacji. Słabe, rozdwajające się i łamliwe paznokcie to na ogół efekt niedoborów witamin i minerałów. Dlatego przede wszystkim warto zadbać o właściwą dietę.

Uzupełnieniem mogą być naturalne, domowe kuracje, które możesz przeprowadzić sama w domu.

Masaż z witaminą E – na słabe i matowe paznokcie

Wyciśnij kroplę witaminy i wmasuj ją w skórki, a potem rozsmaruj po płytce paznokcia. Następnie wypoleruj paznokcie polerką bądź miękką szmatką. Zabieg powtarzaj tak często, jak tylko masz na to czas i ochotę.

Kąpiel w oliwie z oliwek – wzmacnia łamliwe paznokcie

Podgrzej delikatnie oliwę z oliwek i dodaj pół łyżeczki soku z cytryny. Wymieszaj i mocz palce przez 15-20 minut. Po kąpieli wmasuj oliwę w paznokcie i osusz je ręcznikiem.

Kąpiel migdałowa – nawilża i regeneruje płytkę

Zmiel ok. 20 migdałów, a następnie zalej połową szklanki letniego mleka i dodaj kilka kropli olejku różanego. Zanurz palce i trzymaj w kąpieli ok. 20 minut, wmasowując mleko w paznokcie.

Napar z kopru włoskiego – na wzmocnienie paznokci

Napar z nasion kopru włoskiego wspaniale nawilża i wzmacnia suche oraz osłabione paznokcie. Łyżkę suszonych nasion zalej szklanką wrzątku, przykryj i odstaw do ostygnięcia, następnie przecedź. Namoczonym w naparze wacikiem codziennie nacieraj paznokcie. Kuracja powinna trwać przynajmniej 14 dni.

Kąpiel w żelatynie – pomaga na rozdwajające się paznokcie

Zalecane jest jak najczęstsze jedzenie żelatyny w postaci galaretek oraz dodawanie jej do soków. Możesz także przygotować żelatynę zgodnie z przepisem na opakowaniu. Następnie w lekko ciepłej żelatynie mocz paznokcie przez ok. 20 minut. Na koniec opłucz ręce letnią wodą i osusz.

Kompres z rycyny – poprawia stan zniszczonych paznokci

Podgrzej łyżkę olejku rycynowego i dodaj kilka kropel soku z cytryny. Uzyskaną mieszankę wklep starannie w każdy paznokieć i masuj zataczając palcem kółeczka (przez 1 minutę każdy paznokieć). Zabieg powinnaś wykonywać 2 razy w tygodniu.

Kąpiel w oliwie ze skrzypem – wzmacnia łamliwe paznokcie i przesuszone skórki.

Przygotuj pół filiżanki lekko podgrzanej oliwy, dodaj kilka kropli soku z cytryny, a następnie 4 łyżki naparu skrzypu. Zamocz paznokcie i pozostaw na ok 15 minut. Zabieg powtarzaj dwa razy w tygodniu.