Okazji, na które wręczamy najbliższym prezenty jest w naprawdę bardzo wiele: urodziny, imieniny, Boże Narodzenie, śluby… Nawet kiedy osoba obdarowywana to nasza najlepsza przyjaciółka (więc znamy ją przecież bardzo dobrze), wybranie prezentu, który ucieszyłby ją najbardziej, staje się często nie lada wyzwaniem. Jak zatem poradzić sobie z dobraniem tego, co najlepiej trafiłoby w jej gust?

Prezenty „pewne”

Co prawda nie powinno się stosować uogólnień, jednak trudno nie zgodzić się z tym, że pewne rzeczy niemal wszystkim kobietom zawsze sprawią przyjemność. Na pewno istnieją jakieś przedmioty, które Twoja przyjaciółka bardzo chciałyby sobie kupić, jednak sama nie zdecyduje się na wydanie pieniędzy na coś, co nie jest jej niezbędne. Do takich rzeczy najczęściej należą rzeczy ekskluzywne, takie jak perfumy, kosmetyki, biżuteria lub też nieco droższe ubrania czy dodatki. Pomyśl – czy Twoja przyjaciółka nie wspominała Ci niedawno na przykład o ślicznej torebce, którą widziała na wystawie? Jeśli tak – kwestię prezentu masz już z głowy.

Prezenty praktyczne

Jeżeli jednak Twoja przyjaciółka należy do osób, które nie lubią otaczać się zbędnymi przedmiotami, postaw na prezent, który na pewno jej się przyda. Kiedy lubi gotować, z pewnością ucieszy się z doskonałego blendera. Jeżeli jest fanką sportu, możesz sprezentować jej karnet na siłownię. Jeśli jej pasją jest fotografia – może warto pomyśleć o podarowaniu jej nowego obiektywu? Przy okazji, możesz skorzystać wtedy z porównywarki cenowej i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Może okazać się, że najlepsze prezenty na Nokaut, które ucieszą Twoją przyjaciółkę, to nie eleganckie perfumy ani piękna biżuteria, ale komplet garnków, który właśnie jest jej potrzebny.

Prezenty sentymentalne

Kiedy okazja, na którą szukasz prezentu jest wyjątkowa, jak na przykład wieczór panieński lub okrągła rocznica urodzin, należy świętować ją w równie wyjątkowy sposób. Warto wtedy pomyśleć o podarowaniu przyjaciółce czegoś, co będzie dla was dwóch okazją do wspomnień. Wykonany przez Ciebie własnoręcznie album ze wspólnymi zdjęciami lub spędzenie całego dnia w miejscu, które ma dla was szczególne znacznie, może okazać się cenniejsze i warte więcej niż jakakolwiek „materialny” prezent. Szczególnie, gdy uda Ci się włączyć w przygotowanie takiego pomysłu więcej osób. Twoja przyjaciółka z pewnością doceni nie tylko prezent jako taki, ale również włożone w niego zaangażowanie. Takiej niespodzianki nie zapomni do końca życia.