Odcienie szarości królują w wystrojach wnętrz. Możemy je spotkać w zestawieniu z bielą i surowym drewnem, ale również kontrastujące z soczystymi barwami. Jeśli chcemy by nasze mieszkanie było modne i zwracało uwagę warto zainwestować w szary akcent. Łatwym sposobem na wprowadzenie takiej zmiany jest zakup nowego dywanu! Szarości możemy spotkać w odcieniach chłodniejszych, nieco błękitnych, a także cieplejszych wpadających w beż, dlatego też łatwo dopasować je do każdego wnętrza.

Dywany nowoczesne

Obecnie panuje trend minimalizmu i nowoczesności w wystroju wnętrz. Odchodzimy od babcinych dywanów w kwiaty i orientalne wzorki. Czerwienie, brązy, zielenie i beże odchodzą do lamusa. Połączenie dywanu w odcieniach szarości z drewnianą podłogą i białymi ścianami sprawi iż wnętrze zyska unikalny charakter. Nowoczesny dywan nie tylko dostarczy walorów wizualnych, ale także ociepli zimną podłogę i może stać się miejscem wypoczynku. Możemy zastosować dywan jednobarwny, bądź też w geometryczne kształty, które również cały czas są na topie!

Długi czy krótki włos?

Decydując się na dywan musimy także wybrać wysokość jego runa. Na rynku można spotkać dywany o długim i puszystym włosiu- tzw. dywany shaggy, ale również te o krótkim i gładkim. Dywany shaggy będą cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku, są natomiast trudniejsze w utrzymaniu czystości. Dywany o krótkim runie  zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. Dzięki gładkiemu i przystrzyżonemu włosiu ten rodzaj dywanu łatwiej się odkurza i czyści na mokro. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze są walory wizualne i najprawdopodobniej to będzie miało wpływ na ostateczny wybór rodzaju dywanu.

Na rynku można odnaleźć wiele ofert sklepów z dywanami. Warto podpatrzeć aranżacje z dywanami w roli głównej. Dzięki temu będzie nam łatwiej zaprojektować własne wnętrze. Dywany mimo wszystko nadal są popularne, pozwalają łatwo zmienić charakter wnętrza. Mogą być ‘niewidzialnym’ dodatkiem, ale także motywem przewodnim naszego mieszkania.