Ekologiczne podejście do życia staje się coraz bardziej zauważalne u konsumentów. Mają świadomość tego, jak ich codzienne wybory wpływają na dobrostan planety. Podczas prania zużywamy najwięcej prądu i wody. Wiedząc, co to jest pranie ekologiczne i stosując się do jego zasad, ograniczymy negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Co oznacza eco pranie w pralce?

Wbrew pozorom pranie automatyczne może być ekologiczne. Świadome wybory, a także oszczędność energii i wody mają ogromny wpływ na środowisko naturalne. Stosowanie ekologicznych środków do prania oraz odpowiedni dobór programu pralki ułatwi dbanie o dobro planety. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby włączać urządzenie wyłącznie z pełnym bęben. Krótkie cykle oraz niskie temperatury prania pozwolą zaoszczędzić energię elektryczną. Ponadto należy wybierać urządzenia z klasą energetyczności A.

Pranie ekologiczne a suszenie automatyczne

Automatyczne suszarki do prania to pożeracze energii. Zimą mogą okazać się niezbędne, szczególnie, jeśli w naszych domach panuje wilgoć. Jednak wiosną i latem najlepiej suszyć pranie na zewnątrz. W sytuacji, gdy w naszych wnętrzach powietrze jest suche, suszarka z praniem działa jak naturalny nawilżacz.

Ekologiczne środki do prania

Ekologiczne środki piorące posiadają w swoim składzie mniej szkodliwych substancji od tradycyjnych, które mogłyby negatywnie wpływać na dobro naszej planety. Dodatkowo pozostałą po praniu z użyciem ekologicznych detergentów wodę łatwiej oczyścić w oczyszczalniach ścieków. Wybór ekologicznych środków do prania to jeden ze sposobów dbania o środowisko naturalne.

Ekologiczne pranie ubrań – jak wybrać odpowiednie detergenty?

W sprzedaży występuje mnóstwo środków piorących w rozmaitych postaciach. Do prania najczęściej stosujemy proszek, ale wielu konsumentów korzysta także z kapsułek i płynów. Z jednej strony ogromne zróżnicowanie produktów może być zaletą, a z drugiej – może stwarzać dylemat, jak wybrać ten odpowiedni. Ze względu na fakt, że odzież ma bliski kontakt z ciałem, to, w czym wypierzemy ubrania, powinno mieć dla nas ogromne znaczenie. Najważniejszym kryterium podczas wyboru eko płynu do prania, proszku lub kapsułek powinien być ich skład. Brak fosforanów, formaldehydu i związków chloru pozwoli nie tylko zadbać o bezpieczeństwo domowników, ale przyczyni się również do ochrony planety.

Opakowanie ma znaczenie

Znając skład produktu i zasady jego działania, powinniśmy również przyjrzeć się opakowaniu detergentu. Ograniczanie plastiku i segregacja śmieci mają obecnie fundamentalne znaczenie. Większość dostępnych na rynku produktów sprzedawanych jest w plastikowych opakowaniach. Z kolei producenci eko kapsułek do prania, proszków i płynów kładą nacisk na ekologiczne opakowania. Mogą być one wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i nadawać się do ponownego przetworzenia.

Ekologiczne pranie z marką Ludwik

W ciągu ostatnich dziesięcioleci na sklepowych półkach pojawiło się wiele rodzajów ekologicznych kapsułek do prania, płynów oraz proszków. W sprzedaży dostępna jest również linia środków piorących pod nazwą Ludwik Ekologiczny. Produkty te przeznaczone są do prania tkanin białych oraz kolorowych. Co ważne, spełniają proekologiczne normy, co potwierdza certyfikat EU Ecolabel. Korzystanie z tych preparatów sprawia, że pranie jest jednocześnie bezpieczne dla środowiska i skuteczne. Ekologiczny płyn do prania i kapsułki marki Ludwik Ekologiczny są biodegradowalne i nie zawierają w sobie produktów odzwierzęcych. Dodatkowo substancje zapachowe zostały tak dobrane, że nie zawierają alergenów zapachowych. Ich receptury zawierają mydło naturalne, a opakowania nadają się do recyklingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj