Powstawanie eleganckiej, klasycznej porcelany kojarzyć może się z tradycyjnymi metodami produkcji stosowanymi w uznanej manufakturze czy sięganiem po ponadczasowe tendencje. Ale porcelanę kochamy przede wszystkim za różnorodność i plastyczność, rozumianą jako zdolność przystosowywania się do rozwijających się trendów. Porcelana może przekraczać też umowne granicy poszczególnych dziedzin, łącząc się na przykład ze światem mody. To idealny moment, by poznać bliżej kolekcję Versace Medusa zaprojektowaną dla Rosenthal.

Współpraca włoskiego domu mody z manufakturą porcelany

Rosenthal to uznana manufaktura porcelany, słynąca z najwyższej jakości, innowacyjności i umiejętności wykorzystywania mijającego czasu na swoją korzyść. Projekty tej marki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem w różnych częściach świata, są wręczane na wyjątkowe okazje, przekazywane jako rodzinne pamiątki i nie przestają inspirować projektantów. Takim nowym rozdziałem, który przyniósł manufakturze jeszcze większą popularność, okazało się rozpoczęcie współpracy z włoskim domem mody. I tak ekskluzywna moda połączyła się z najlepszym rzemiosłem.

Współpraca Versace z Rosenthal zaczęła się w latach 90. i już od pierwszych wytworzonych egzemplarzy wzbudziła ogromne zainteresowanie. Na pierwszą wspólną kolekcję fani marek musieli poczekać, ale gdy już się pojawiła, przerosła wszelkie oczekiwania. Odbiorcy znaleźli w niej pełne przepychu zdobienia, oryginalną kolorystykę, doskonałą jakość. Odniesienia do świata mody intrygująco przeplatały się z nawiązaniami do tradycji. Całość zdawała się ze śmiałością i autentyczną radością przekraczać ustalone granice, pojęcia czasu i przestrzeni.

Versace i Rosenthal to absolutnie wyjątkowe kolekcje, które zmieniły wyobrażenie o kulturze stołu i zamieniły ucztowanie w sztukę. Jedną z kolekcji jest Versace Medusa, która została zaprojektowana przez Gianniego Versace. Podobnie jak pozostałe kolekcje skrada zupełnie całą uwagę odbiorcy i skłania go do refleksji. Urzeka połączenie odcieni czerni, złota, bieli i czerwieni. Czaruje też bogactwo zdobień sprawiające wrażenie bezgranicznego, a zarazem w pełni kontrolowanego przez artystę.

Kolekcja porcelany Versace Medusa w sklepie internetowym

Aby obejrzeć tę wyjątkową kolekcję, warto odwiedzić sklep z porcelaną porcelanaonline.pl, w którym poszczególne elementy zestawu zamówić można z bezpieczną dostawą do domu. W kolekcji znajdziemy filiżanki do espresso, kawy i herbaty, kubki, talerze, dzbanki, salaterki, mleczniki, cukiernice i półmiski. Możemy podziwiać luksusowe wazony na kwiaty, świece czy serwetniki. Do dyspozycji klientów są zarówno serwisy, jak i pojedyncze elementy, z których z czasem można stworzyć własny zestaw.

Dostępne są także zestawy prezentowe z tej kolekcji, na przykład zestaw filiżanek do herbat zapakowany w eleganckie pudełko. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich porcelanowych dzieł stworzonych przez manufakturę Rosenthal i markę Versace. Takie luksusowe elementy zastawy będą pasować do wnętrz, w których szczególnie mile widziane są przepych i blask.

Sprawdź takżePorcelana Rosenthal – najważniejsze informacje o marce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj