Kobiety kochają szminki i jest to w stu procentach trafne stwierdzenie. To pomadki sprawiają, że panie czują się znacznie pewniej i są bardziej świadome swojej atrakcyjności. Nie ma co ukrywać, szminka potrafi zmienić przeciętną buzię w najbardziej atrakcyjną, zwracającą na siebie uwagę. Niektórzy porównują szminki do wysokich obcasów, ponieważ oba te przedmioty są symbolem kobiecości. Zachwycający makijaż ust zapewniają szminki Color Riche.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nawet najlepsze pomadki, nawet Color Riche od L’Oreal Paris, nie spełnią swojego zadania, jeśli o usta nie będzie się regularnie dbać. Niestety skóra ust jest bardzo cienka, delikatna i potrafi się brzydko łuszczyć. Trzeba ją regularnie wzmacniać, poddawać subtelnym peelingom, a także nawilżać.

Sprawdzonym sposobem jest regularny masaż ust, który wykonuje się suchą szczoteczką do zębów. Delikatnymi ruchami szczoteczki z łatwością można usunąć martwy naskórek. Powierzchnia ust stanie się gładsza i pełniejsza. O nawilżaniu nie można nigdy zapomnieć. Usta szybko reagują zarówno na upalną, jak i mroźną aurę, trzeba je więc dobrze zabezpieczać.

Doskonałym naturalnym balsamem i jednocześnie peelingiem jest miód w formie stałej. W warunkach domowych warto smarować nim usta i pozostawiać go na nich przez dłuższy czas. Efekty będą naprawdę zachwycające. Zadbane usta są gotowe na przyjęcie pomadki. Color Riche od L’Oreal Paris z pewnością będzie wyglądać znakomicie.

Trwały makijaż ust

Aby pomadka, zarówno Color Riche, jak i każda inna, dobrze trzymała się na ustach, trzeba ją nakładać w prawidłowy sposób. Najpierw należy zadbać o to, aby powierzchnia ust była pozbawiona naturalnej, tłustej warstwy. Do tego celu warto użyć zwykłej chusteczki kosmetycznej, którą przyciska się kilkukrotnie do ust.

Kolejny krok to precyzyjne obrysowanie ust konturówką. W ten sposób można nadać im odpowiedni kształt i jeśli to jest konieczne, poprawić nieco naturalny obrys lub po prostu powiększyć je. Linia narysowana konturówką świetnie zabezpiecza szminkę przed niekontrolowanym rozmazywaniem.

Gdy już perfekcyjny kontur został wykonany, przychodzi pora na wypełnienie go szminką. Należy nałożyć pierwszą warstwę, chwilę odczekać i ponownie przycisnąć chusteczkę do ust, aby usunąć nadmiar tłustych składników kosmetyku. Całość trzeba lekko przypudrować, używając do tego celu dobrego pędzla. Po chwili, gdy puder zespoli się z pierwszą warstwą pomadki, nakłada się drugą jej warstwę.

Obojętnie jakiej szminki się używa, czy jest to ulubiony kosmetyk Color Riche, czy inna pomadka, zawsze należy odczekać około 5 minut, aby produkt dobrze osadził się na ustach. Dopiero wówczas można pić i jeść. Tak wykonany makijaż ust z pewnością utrzyma się w dobrej kondycji dużo dłużej.

Color Riche – jakie kolory wybierać?

Zdecydowanie łatwiejsza w nakładaniu jest pomadka w jasnym kolorze, a ten z reguły powiększa nieco usta. Konturówka powinna mieć barwę podobną do koloru ust. Z kolei ciemna pomadka Color Riche czasami może zastąpić cały makijaż. Usta w wyrazistym kolorze są niezwykłą ozdobą kobiecej twarzy, bo ta nabiera wyrazistości i kobiecości w najlepszym wydaniu.

Jaśniejsze kolory poleca się jako uzupełnienie makijażu dziennego, natomiast ciemniejsze są doskonałym wyborem na większe okazje i wieczorne szaleństwa.