Wybór różnego rodzaju materiałów dekoracyjnych jest obecnie ogromny. Dotyczy to również płytek na podłogi i ściany do salonu. Dostępne są m.in. płytki ceramiczne, gresowe czy z kamienia naturalnego. Oczywiście wszystkie oferowane są także w różnych formatach. Oznacza to m.in., że wybór płytek do salonu nie jest wcale taki prosty. Warto zatem wiedzieć, jakie możliwości oferuje dziś rynek.

Czym się kierować, wybierając płytki do salonu?

Wybierając płytki do salonu, pod uwagę wziąć należy kilka istotnych elementów. Przede wszystkim płytki podłogowe cechować powinny się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i ścieralność, a także muszą być odporne na działanie chemii gospodarczej. Innymi słowy, płytki na podłogę muszą być trwałe i odporne. Tylko wówczas można mieć pewność, że będą nam służyć przez wiele lat. Równie ważne jest, aby płytki podłogowe były łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki temu nie będą wymagały częstej i czasochłonnej pielęgnacji. Wspomnieć trzeba jeszcze o kolorystyce płytek. Istotne jest, aby były spójne z całą aranżacją salonu. Poza tym zakupu zawsze warto dokonywać w sprawdzonym i renomowanym sklepie. Dobrym przykładem może być tu choćby Klink.pl. Można mieć wówczas pewność co do ich wysokiej jakości, którą sprawdzić można także w jednym z 19 sklepów zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Eleganckie, trwałe i estetyczne – sekret doboru idealnych płytek do Twojego salonu

Połysk czy mat – jakie płytki do salonu?

Jak wspomniano, wybór płytek podłogowych do salonu jest dziś naprawdę szeroki. Dużą popularnością cieszą się choćby płytki ceramiczne podłogowe – Klink.pl to internetowa wersja sklepu istniejącego od ponad ćwierć wieku. Oferowane tu płytki ceramiczne prezentują się niezwykle estetycznie, cechują się także tym, że nie są śliskie, a tym samym są dużo bezpieczniejsze. Innym rozwiązaniem mogą być płytki z kamienia naturalnego lub płytki gresowe. Wybór jest naprawdę ogromny. Niezależnie jednak od wybranego materiału, warto zastanowić się, czy w salonie lepiej sprawdzą się płytki matowe, czy też z połyskiem. Płytki polerowane na wysoki połysk są dość śliskie. Dużo lepszą przyczepnością cechują się płytki matowe. Z drugiej strony, płytki z połyskiem są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości w porównaniu do matowych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że na płytkach polerowanych zabrudzenia są mniej widoczne. Inaczej jest w przypadku płytek matowych. Wśród zalet płytek matowych na pewno wskazać trzeba fakt, że nie widać na nich rys.

Eleganckie, trwałe i estetyczne – sekret doboru idealnych płytek do Twojego salonu

Płytki drewnopodobne i gresowe – dlaczego sprawdzą się w salonie?

Ciekawym rozwiązaniem w przypadku salonu są płytki drewnopodobne. Można je łatwo zaaranżować w pomieszczeniu i bez problemu dobrać do nich inne kolory. Wynika to z tego, że drewno pasuje niemal do wszystkiego. Jeśli chodzi o właściwości płytek imitujących drewno, są one niemal identyczne, jak w przypadku deski naturalnej czy paneli. Są trwałe oraz odporne na uszkodzenia i wilgoć. Dobrym wyborem będą nowoczesne płytki podłogowe ze sklepu internetowego Klink.pl. To bowiem idealne połączenie wysokiej jakości z atrakcyjną ceną. W ofercie znajdują się także płytki gresowe, które również świetnie sprawdzą się w salonie. Gres jest materiałem trwałym, odpornym i łatwym w utrzymaniu w czystości. Płytki gresowe doskonale sprawdzą się zwłaszcza w salonie urządzonym w stylu nowoczesnym.

Jak zatem widać, wybór płytek podłogowych do salonu jest naprawdę bardzo szeroki i ze względu na surowiec, dosłownie, ciężki. Wybierając te konkretne, pamiętać trzeba o pełnej aranżacji salonu. Płytki powinny bowiem pasować do pozostałych elementów wystroju. Przy tak dużej różnorodności płytek nie powinno być z tym jednak większego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj