Na co dzień, zarówno w domu, jak i w firmie, korzystamy z energii elektrycznej. Często nie uświadamiamy sobie tego, jak istotne jest zapewnienie stabilnego dostępu do energii elektrycznej każdego dnia. Zagwarantowanie stabilnych dostaw prądu do domu i przedsiębiorstwa jest kluczowe w zapewnieniu komfortu użytkowania sieci energetycznej.

Czy jednak warto łączyć w jeden rachunek energię dla domu i firmy?

Właściciele firm mają możliwość opłacania jednego, zbiorczego rachunku za prąd wykorzystywany w toku prowadzonej działalności gospodarczej, jak i w gospodarstwie domowym. Dzięki temu mogą uporządkować swoje finanse i zoptymalizować wydatki na zapewnienie energii elektrycznej i jej stałych dostaw do domu i firmy. Czy jednak takie rozwiązanie, poza czynnikiem zmniejszającym biurokratyzację, jest opłacalne pod względem finansowym?

Mniejsze sumaryczne rachunki

Połączenie rachunków za prąd otrzymywanych przez przedsiębiorcę z firmy i z domu przyniesie realne korzyści finansowe, o ile klient zdecyduje się na skorzystanie z oferty sprzedawcy energii, który premiuje łączenie rachunków firmowych z domowymi. Szukając ofert i sprawdzając na przykład opinie o Energii dla firm, można się dowiedzieć, że ten sprzedawcaoferuje 25% rabatu na energię w gospodarstwie domowym przez kolejne 12 miesięcy od chwili podpisania umowy oraz możliwość wynegocjowania lepszych warunków od oferty konkurencji w zakresie umowy biznesowej.

Ogranicz formalności

Na pozór mogłoby wydawać się, że zmiana dotychczasowego dostawcy prądu w domu i w firmie wymaga przechodzenia przez żmudny proces formalny. Niemniej, można upoważnić nowo wybranego dostawcę tańszej energii elektrycznej do dokonania takiej zmiany, dzięki czemu klient nie musi się kłopotać wizytami u obecnego sprzedawcy i przepisaniem liczników. Wszystko to realizuje doradca z nowej firmy energetycznej.

Dodatkowe możliwości

Można wypracować znaczące oszczędności na energii elektrycznej zarówno w domu, jak i w firmie, korzystając z oferty jednego sprzedawcy. Dodatkowo w niektórych ofertach klient będzie mógł skorzystać w formie gratisu z pełnej, darmowej interwencji elektryka i naprawy instalacji elektrycznej w wyniku przepięcia. Takie fachowe wsparcie ze strony dostawcy energii przydaje się w wielu sytuacjach.