Każda z nas, która choć raz w życiu farbowała włosy, wie z pewnością jakim problemem jest odświeżanie koloru. Odżywki, szampony koloryzujące, pianki dodają blasku farbowanym włosom, jednak niezależnie od tego jak bardzo dbamy o nasze włosy, z czasem konieczne jest kolejne farbowanie. Często wtedy sięgamy po farby domowego użytku. Ale czy naprawdę za ich pomocą można osiągnąć efekt porównywalny do tego z salonu fryzjerskiego? O poradę pytamy Katarzynę Budkę – stylistkę fryzur, hiszpańskiej marki profesjonalnych kosmetyków do włosów, Montibello.

Blondynki chcą zmienić odcień na intensywniejszy. Brunetki pragną pogłębić barwę pasm, a rudowłose panie myślą o balejażu. Teraz te marzenia są na wyciągniecie ręki! Do dyspozycji mamy na rynku nowoczesne preparaty do koloryzacji – domowej lub profesjonalnej. Dzięki nim możemy bez trudu ukryć siwiznę, poprawić naturalny odcień lub eksperymentować z kolorami. Same lub przy pomocy fryzjera. Który sposób wybrać?

Domowe zacisze vs. salon fryzjerski

Farbując włosy w domu musimy pamiętać o tym, że taki zabieg wiąże się z ryzkiem i nie zawsze otrzymamy wymarzony kolor. Farby domowe są mniej trwałe niż te profesjonalne, trudno również jest farbować długie pasma. Często też źle się one wypłukują i skapują w włosów. Farby stosowane przez fryzjerów w salonach, bazują natomiast na formułach zaawansowanych technologicznie. Są to bardzo innowacyjne technologie, które zapewniają optymalny komfort skóry głowy i mają zalety pielęgnujące włosy. Poza tym, samodzielnie niezmiernie ciężko jest dopasować kolor. W salonie fryzjer dobierze właściwy odcień biorąc pod uwagę urodę, styl ubioru klientki, czy też jej temperament. Farbowanie włosów jest zawsze sprawą indywidualną. Należy zastosować farbę, która będzie odpowiadała potrzebom danej osoby, dostosowaną do jej rodzaju włosów, dlatego tak ważna jest wizyta u fryzjera. Kieruje się on wyglądem i stanem oraz rodzajem włosów. Decydując się na skorzystanie z usługi fryzjerskiej możemy również liczyć na to, że uzyskany odcień będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Nie każde życzenie klientki jest możliwe do zrealizowania w warunkach domowych. Powiem więcej – praktycznie każda usługa koloryzacji wiążąca się z rozjaśnieniem włosów, ze względu zarówno na efekt końcowy jak i kondycję włosów po zabiegu powinna być przeprowadzana w salonie. Wizyta o fryzjera powinna być świętem dla włosów i chwilą dla siebie dla każdej kobiety. – przekonuje Katarzyna Budka, wieloletnia ekspertka Montibello.

Gwarancja Koloru – nowy odcień przez wiele tygodni

Dzięki Montibello – profesjonalnej marce kosmetyków z Hiszpanii – możemy wybrać się do salonu fryzjerskiego w naszym mieście, zamówić wymarzoną usługę koloryzacji, a GRATIS otrzymamy szampon przedłużający trwałość koloru. To specjalistyczny produkt z serii Montibello Treat NaturTech – szampon pielęgnacyjny Colour Protect, który chroni przed promieniowaniem UV i działaniem wysokiej temperatury. Zachowuje także na dłużej intensywny kolor włosów, zapewniając im jednocześnie jedwabistą gładkość, elastyczność i blask. Szampon Colour Protect pachnie cytryną i kwiatami, a jego skład jest wolny od siarczanów – zapewnia Budka.

cromatone

W akcji Gwarancja Koloru biorą udział dwie specjalistyczne linie farb Montibello, które zapewnią trwały i głęboki kolor włosów. Są to farby Cromatone, czyli klasyczne z amoniakiem, które posiadają najbogatszą paletą kolorów oraz delikatne bez amoniaku farby Oalia.

Zapraszamy na www.gwarancjakoloru.pl, aby znaleźć najbliższy salon, który bierze udział w akcji (od 1 XII do 31 XII 2015 r.) i wygenerować dla siebie zaproszenie na koloryzację z prezentem.