Niezależnie od tego, czy biegasz, czy też szukasz idealnego obuwia lifestylowego, buty z eNką od wielu sezonów utrzymują się na szczytach list najbardziej pożądanych. Mają niezliczoną ilość wersji kolorystycznych, są coraz bardziej wzorzyste i fantazyjne, ale niezmiennie od lat – niezwykle wygodne. W czym tkwi ich fenomen

Pierwsza była kura

Co ciekawe założyciel marki New Balance w ogóle nie miał w planie tworzenia obuwia! Wiliam O. Reiley na pomysł nazwy swojego brandu wpadł, obserwując kury na podwórku. Struktura ich łapek dała początek zapewniającej wyjątkowy komfort wkładce do butów opartej na specjalnym łuku. Wtedy były one używane przez robotników, którzy musieli całymi dniami pracować na stojąco. I nikt nie mógł przypuszczać, że kilkadziesiąt lat później nazwa New Balance będzie jedną z najbardziej rozpoznawalnych w branży obuwniczej, a ilość modeli (które możecie znaleźć tutaj) będzie ogromna!

Biegówki z kangura

Mówiąc o fenomenie marki, nie sposób nie wspomnieć o największych hitach sprzedażowych, których historia sięga początków ubiegłego stulecia. Gwarancja komfortu, którą dawał Reiley była zawarta na piśmie. Pierwsze biegówki ze skóry kangura dedykowane drużynie bostońskich biegaczy były opatrzone metką, na której poza ceną (7$!) widniała informacja, że w razie niezadowolenia zwraca się klientowi całą należność. Jak można przypuszczać zwrotów nie odnotowano.

Wzór na cenę butów

Jeśli zastanawiacie się, skąd pomysł na nazwy modeli, które zawsze zawierają liczbę, rozwikłanie zagadki jest dość zaskakujące! Legendy głoszą, że liczba modelu podzielona przez dziesięć daje przybliżoną cenę, którą trzeba będzie za buty zapłacić. Przykładowo model 410 kosztował 41 dolarów. Wyjątkiem od tej reguły były 320. Liczby te oznaczają również szerokość buta.

Podwójna rozmiarówka

Nie ma na rynku obuwniczym drugiej marki sportowej, która tak bardzo dbałaby o perfekcyjne dopasowanie do kształtu naszej stopy. W New Balance poza tradycyjnym numerowaniem obuwia na podstawie długości istnieje drugi wymiar – szerokość.

Endorsed by No One

Podczas gdy znane marki sportowe prześcigają się w promowaniu swoich produktów przez znane twarze w tym przede wszystkim sportowców (tak m. in. Rozgrywał się konflikt między braćmi Dassler – założycielami adidasa i Pumy), New Balance nigdy nie wziął udziału w tym wyścigu. Firma odznacza się na tle innych tak zwaną strategią ciszy. Ich produkty bronią się same, dzięki czemu nie muszą być reklamowane przez celebrytów. Mimo to z chęcią nosił je Steve Jobs. Nie zmienia to jednak faktu, że najsłynniejszym sloganem reklamowym New Balance były słowa „Endorsed by No One” (popierane przez nikogo).

Przełom w designie

Dziś nie wyobrażamy sobie butów New Balance bez charakterystycznej eNki. To właśnie z tym znakiem utożsamiana jest marka. Jednak długo nie było to oczywiste i prawdopodobnie nie poznalibyśmy dawnych modeli NB. ENka na cholewce pojawiła się bowiem dopiero w latach 70. XX wieku, kiedy zaprezentowano model 320!

Odzież najwyższej jakości

Poza znanymi na całym świecie butami o wyjątkowym komforcie w ofercie marki są świetnej jakości ubrania sportowe, które po raz pierwszy zareklamowane zostały w 1978 roku. Wtedy były to przede wszystkim kurtki i spodenki z Gor-Texu. Dziś w sklepach znajdziemy koszulki, bluzy, spodenki, a nawet znakomite staniki sportowe zapewniające sto procent wsparcia dla kobiecych biustów.

Made in USA

Skąd mamy pewność jakości tych produktów? Większość z nich odznacza się metką Made in USA, co w dzisiejszych czasach „Made in China” jest bardzo pozytywnym zaskoczeniem! Marka wspiera lokalny przemysł również w Europie, gdzie w 1979 roku otworzyła pierwszą irlandzką filię. To właśnie w Tralee produkowane są modele, które trafiają na półki naszych sklepów. Wiele z nich możecie kupić w sklepie http://galeriamarek.pl/.

Na czasie

Marka nie tylko specjalizuje się w projektowaniu najmodniejszych butów, ale także w odnajdywaniu nowych, lepszych metod amortyzacji. W ofercie New Balance jest wiele butów lifestylowych, ale także biegówek czy tych do gry w tenisa i koszykówkę, dlatego komfort jest niezwykle ważny. Najnowszą technologią stosowaną w projektach jest podeszwa Encap, która zapewnia lekkość buta i dobrą amortyzację podczas chodzenia.

Prosty, unikalny design, udoskonalanie nowoczesnych technologii i dbałość o jakość wykonania – dzięki tym faktom nie dziwi, że New Balance nie potrzebuje reklamy w postaci znanych twarzy!