Któż z nas nie marzy o gładkiej skórze, szczególnie w miejscach, które ze względu na estetykę powinny być pozbawione zbędnego owłosienia? Z ratunkiem w tej kwestii przychodzą nam zabiegi fotodepilacji, dzięki którym możemy pozbyć się owłosienia na stałe lub znacząco je osłabić. Czy wyobrażasz sobie, aby usunąć zbędne owłosienie w większych partiach ciała zaledwie w 3 minuty? Takie rozwiązanie oferuje wysoce zaawansowany laser Vectus Palomar.

Jeden zabieg przy użyciu trzech technologii!

  • Inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™

Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu możliwe jest zbadanie poziomu melaniny w skórze pacjenta i dzięki temu zastosowanie natężenia światła o odpowiedniej mocy w danym fragmencie naskórka, tak aby nie powodować jego uszkodzenia. Jest to pierwsza czynność podczas wykonywania zabiegu depilacji.

  • Opatentowana technologia Photon RecyclingSM

Polega na odbijaniu wykorzystywanego do zabiegu światła i jego ponownego użycia na zasadzie lusterka. Pozwala nie tylko zwiększyć skuteczność zabiegu i działać w szerszym zakresie, ale też przyspieszyć cały proces depilacji.

  • Advanced Contact CoolingSM

Współczesna fotodepilacja jak najbardziej dba o komfort pacjenta i zapewnia mu bezbolesność. Głowica Vectus Palomar wyposażona jest w system chłodzący, który sprzyja wychładzaniu partii ciała poddawanych działaniu lasera i przez to niwelowaniu uczucia ciepła.

Na czym polega zabieg depilacji owłosienia przy pomocy lasera Vectus Palomar?

Laser usuwający owłosienie ma za zadanie zniszczyć mieszek włosowy, dzięki czemu niechciane owłosienie nie będzie odrastało. Dzieje się tak dzięki wysłaniu do niego dużej dawki światła, powodującego jego rozkład przy pomocy wytwarzanego światła i energii cieplnej.

W zależności od miejsca w którym planujemy wykonanie zabiegu, specjalista użyje głowicy odpowiedniej wielkości, tak aby zabieg był wykonany w jak najefektywniejszy i najszybszy sposób. Przy depilacji np. pleców zostanie wykorzystana głowica o większej powierzchni natomiast do depilacji wąsika precyzyjna, mniejsza.

Specjaliści z Kliniki Ziemlewski nie polecają wykonywania zabiegu fotodepilacji w przypadku:

  • Ciąży i okresu karmienia piersią.
  • Intensywnego opalania się.
  • Uczulenia i infekcji skórnych.
  • Uszkodzeń skóry.
  • Widocznych siniaków i urazów naruszających ciągłość naskórka.

Efekty zastosowania Urządzenia Vectus™

Jeśli chcesz zdążyć przed latem jest to idealna pora, aby rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej. W okresie zimowym skóra poddana zabiegowi i jednocześnie skryta pod ubraniami, nie będzie narażona na działanie promieni słonecznych i innych czynników mogących dodatkowo ją podrażniać w pierwszych dniach po zabiegu.

Tak jak każdy zabieg usunięcia owłosienia wymaga kilku etapów, tak samo w tym przypadku powinniśmy przygotować się na powtórzenie zabiegu. Im mocniejsze i ciemniejsze owłosienie tym proces depilacji potrwa dłużej, wiąże się to z wymogiem zachowania zaleceń lekarza wykonującego zabieg przez cały okres i w odstępach miedzy kolejnymi zabiegami.

Bezpośrednio po zabiegu przeciwwskazane jest opalanie się, korzystanie z basenu i sauny, aż do momentu ustąpienia drobnego zaczerwienia w miejscach objętych depilacją.

Nie tylko depilacja!

Oprócz skupienia się na efekcie depilacji laser może być wykorzystany z równym sukcesem do usuwania przebarwień.

Poddając się zabiegowi korzystasz z technologii amerykańskich naukowców z Harvard Medical School, których laser jako pierwszy otrzymał certyfikat FDA w dziedzinie technologii laserowych.
Eksperci z Kliniki Ziemlewski rekomendują zabiegi przy użyciu Vectus Palomar, jako środek do skutecznego usunięcia niechcianego owłosienia, zachowujący bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Dzięki niemu możliwa jest depilacja laserowa – intymna, depilacja bikini, pach, nóg i wąsika. W 2013 roku laser Vectus Palomar otrzymał nagrodę Prix de Beauté. W kosmetyce jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród przyznawana przez czytelniczki magazynu Cosmpolitan w Niemczach, Szwajcarii, Austrii i Polsce.

Więcej informacji na stronie: http://klinikiziemlewski.pl/laseroterapia-fotodepilacja