Zimą alpejskie stoki stają się ważnym celem wypraw narciarzy z całego świata. Aktywne kobiety szczególnie upodobały sobie te ośrodki wypoczynkowe, które leżą w Alpach francuskich. W jakich ośrodkach sportów zimowych można tu wypocząć? Oto kilka propozycji dla tych pań, które chcą aktywnie spędzić najbliższe ferie zimowe.

Dlaczego warto odwiedzić Francję zimą?

Powodów jest wiele. Alpy francuskie mają wyjątkowy urok, a leżące u ich stóp miejscowości przyciągają wyjątkową atmosferą. Dobre warunki śniegowe, wspaniałe zagospodarowanie oraz wiele atrakcji, dzięki którym można spędzać czas w ciekawy sposób również poza stokiem – oto cechy, dzięki którym francuskie ośrodki sportów zimowych zdobyły tak wielką popularność. Wbrew pozorom nie tylko Chamonix leżące u stóp Mont Blanc jest ciekawym miejscem dla narciarzy.

Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Przy wyborze oferty aktywnego wypoczynku we Francji warto skorzystać z porad oraz wsparcia doświadczonych organizatorów. Wybór ofert jest szeroki, a sam Rainbow Tours oferuje narty we Francji w jednym z najpiękniejszych regionów narciarskich w Europie. Alpe d’Huez to przecież wyjątkowo atrakcyjne miejsce, szczególnie wysoko oceniane przez aktywne kobiety. Jakie są walory tej miejscowości?

Ten spory ośrodek narciarski przyciąga malowniczym położeniem w Alpach Delfinackich oraz bliskością Grenoble. Wielką atrakcją są tu trasy narciarskie na lodowcu Sarenne, którego dodatkowym walorem są wspaniałe widoki na najpotężniejsze szczyty Alp. Możliwość uprawiania sportów zimowych w tak pięknym otoczeniu jest niewątpliwą zachętą. Alpe d’Huez przyciąga też szczytem Le Pic Blanc. Ten alpejski trzytysięcznik znany jest z najdłuższej w Europie trasy zjazdowej. Liczy ona sobie aż 16 km i stanowi ogromne wyzwanie dla każdego amatora jazdy na nartach. Możliwość zmierzenia się z tą trasa to jeden z najczęstszych powodów wizyty w tutejszym ośrodku narciarskim. Nie brak tu jednak i tras prostych, idealnych dla młodszych sportowców oraz dla tych, którzy swą przygodę z nartami dopiero zaczynają. Lodowiska i baseny, lokale rozrywkowe oraz sale kinowe to dodatkowe atrakcje, dzięki którym zimowa Francja może okazać się krajem wyjątkowo atrakcyjnym nie tylko dla miłośników szaleństw na ośnieżonych stokach alpejskich.

Francja to świetne warunki śniegowe, malownicze widoki oraz infrastruktura, dzięki której każda z nas może cieszyć się tu aktywnym wypoczynkiem. Jazda na nartach w tutejszych kurortach to prawdziwa przyjemność, choć oferta spędzania czasu w takich ośrodkach jest znacznie szersza.