Frezarki do manicure to sprzęt, który idealnie nadaje się do profesjonalnych salonów, jak i użytku domowego. Na rynku znaleźć można bardzo szeroki wybór modeli z różnych półek cenowych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Podpowiadamy.

Frezarki do manicure – w pigułce. Co warto wiedzieć?

Każde urządzenie ma swoje tajemnice. Najlepiej znają je Ci, którzy od lat obcują z konkretnym produktem bądź grupą rozwiązań z danego segmentu. Nie inaczej jest w przypadku frezarek do manicure i osób, które od lat zajmują się ich sprzedażą.

Właściciele hurtowni kosmetycznych i eksperci z branży bardzo często zwracają uwagę na: moment obrotowy, który powinien wynosić 3 niutonemetra na centymetr (wyższe wartości to często jedynie chwyt marketingowy) oraz większe łożyska przy chwytaku frezów, co gwarantuje lepszą żywotność, bardziej wydajny czas pracy i mniejsze wibracje. Mała rączka nie zawsze jest dobra, bowiem szybciej się psuje. Ponadto pamiętaj, że do sprzętu warto dokupić pochłaniacz pyłu.

Frezarki do manicure – najważniejsze cechy

  • Moc

Do pracy w domu idealnie nadają się frezarki o mocy do 35 W. Natomiast w profesjonalnym salonie, gdzie siła pracy frezu powinna być zdecydowanie większa, przynajmniej na poziomie 40-45 W.

  • Obroty i regulacja kierunku

Frezarki do manicure? Postaw na sprzęt, który umożliwia regulację kierunku pracy (ustawienie w lewo lub w prawo) i personalizację szybkości. Do Twoich potrzeb idealnie sprawdzi 20 000-30 000 obrotów na minutę. Takie rozwiązania z całą pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowniczek.

  • Pedał nożny

To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiała odrywać się nawet na sekundę od pracy. To bardzo użyteczny dodatek, który przy frezarkach do manicure zawsze jest mile widziany.

  • Głowica

Zwróć uwagę na funkcję twist-lock, która umożliwi szybką i bezproblemową wymianę frezów.

  • Głośność

Komercyjny użytek wiąże się z chęcią zagwarantowania klientkom jak najwyższego poziomu komfortu. Dlatego postaw na sprzęt, który zapewni niski poziom hałasu.

  • Wielkość i waga

Małe = kompaktowe i wygodne, w domowym zaciszu na pewno ma to swoje zalety. Natomiast bardzo często te cechy wiążą się również z niższym poziomem wytrzymałości i większą awaryjnością, warto o tym pamiętać.

  • Ergonomia

Ergonomia niewątpliwie wpływa na wyższy komfort użytkowania, dlatego zadbaj o to, by rączka była dobrze dopasowana do dłoni i stabilna.

Frezarki do manicure? Postaw na hurtownię kosmetyków Akar

Jeżeli szukasz frezarki do manicure, która będzie oferować idealny stosunek jakości do ceny, a przy tym sprzętu, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i profesjonalnym salonie kosmetycznym – to koniecznie powinnaś zajrzeć do oferty hurtowni kosmetycznej Akar.