Szwedzka firma GANT łączy tradycyjny styl amerykański z europejskim szykiem. Została założona w 1941 przez Ukraińca Bernharda Gant i jego kuzyna, po tym ja ten pierwszy odkrył swoją miłość do materiałów tekstylnych po wizycie w sklepie z koszulami. Dziś oferta marki jest znacznie szersza – sprawdź kolekcję Footwear na jesień-zimę 2016!

Aktywność i Harmonia

Czas na surową, naturalną, czystą i spokojną paletę w opozycji do ruchliwych barw mijającego lata. Ta kolorystyczna zmiana, stanowi doskonały fundament dla bogatych kolorów jesieni, które wkroczą w kolekcji nieco później. Pojawi się biel, szarości i melanże, granaty z rdzawymi akcentami. Współcześnie i sportowo z nutką innowacyjnego spojrzenia na klasykę. Konwencjonalne, lubiane i sprawdzone wzory, ujęte w nowoczesny sposób i dopasowane do aktywnego stylu życia. Te sportowe elementy to między innymi: bardzo lekka podeszwa, starannie powlekane i bardzo elastyczne materiały oraz nienachalne logotypy. Kolekcja jest skoncentrowana na wygodnym stylu weekendowym.

Rekreacja i Bliskość Natury

Linia związana z przyrodą- aktywnie i na świeżym powietrzu, modnie i na co dzień. Główną inspirację projektanci czerpali z wielowątkowego hasła „urban nature”- czyli w wolnym tłumaczeniu- tak zwanej „miejskiej dżungli”. Produkty wyposażone są w elementy techniczne niezbędne do korzystania z obuwia w aktywny sposób. Dodatkowe wyściełanie miękkim nylonem sprawiają, że buty są niesłychanie wygodne. Natomiast elementy takie jak srebrne, powlekane gumą zamki, pikowanie czy szeroka, zrównoważona kolorystyka sprawiają, że modele idealnie wpisują się w aktualne trendy.

Sportowa Elegancja

Nowe spojrzenie na klasyczne wzory rodem z amerykańskiego koledżu- czyli na „preppy”. Kolorystyka bardzo charakterystyczna dla tego stylu, czyli granat, bordo, brąz i zieleń jako akcent. Ta linia jest w dalszym ciągu związana ze sportem, ale nieco bardziej elegancka. Elementy takie jak błyszcząca, szlachetna skóra łączy się z lekką podeszwą.

Diament G

Linia oparta na wszechstronności i nowoczesnej garderobie na „co dzień”. Kochające aktywne przemieszczanie się- buty, które bez wysiłku przeprowadzą Cię przez cały dzień od służbowego biurka aż na kolację w gronie przyjaciół. Kolory przewodnie to odcienie miejskiej szarości ożywione rześkimi zimowymi błękitami i jesiennymi beżami. Inspiracja do tej linii czerpana była z ameryki lat 60′ XX wieku jak w serialu MadMan. Nieobszerna kolekcja butów w klasycznym stylu, wzbogacona o ciekawe materiały zarówno podeszwy, jak i na wierzchu buta. Częścią kolekcji stały się szykowne buty na wysokim i średnim obcasie, mokasyny, ale i wygodne trampki.