W końcu zbliża się wiosna! Przed nami nowa pora roku, która pozwala zostawić za sobą szare dni i znowu wyjść na spotkanie odradzających się barw. Słupek rtęci idzie w górę, a my możemy obudzić uśpione pragnienia i nareszcie włożyć na siebie nowe, zachwycające kreacje. Świeże trendy rozkwitają niczym kwiaty na wiosennej łące.

Nadchodzący sezon będzie bardziej kolorowy niż zwykle, w dużej mierze za sprawą mody. Na każdym kroku widać interesujące zestawienia. Odcienie bieli odcinają się na tle jaskrawych odblaskowych kolorów. Pojawiają się zupełnie nowe materiały i wzory a te klasyczne posiadają odświeżone akcenty. W kolekcji, jaką proponują styliści Gino Rossi na wiosnę-lato 2013 znajdziemy buty i torby, wśród których dominuje ponadczasowe klasyczne wzornictwo i minimalistyczny miejski styl inspirowany modą lat 60-tych. W palecie kolorów znajdziemy odzwierciedlenie dwóch kierunków AQUARELLE I EARTHLY.

AQUARELLE – eteryczne piękno i elegancja powracają. Głównym atutem kolekcji są rozmyte, pastelowe kolory podkreślające nieformalny charakter kreacji. Niczym w malarstwie impresjonistycznym dąży ona do oddania zmysłowych, ulotnych momentów, uchwycenia przemijających chwil. Pastele przełamują wiosenno–letni żywioł barw. Delikatna pastelowa kolorystyka podkreśla naturę kobiecości. Wpisują się one szczególnie dobrze w klasycznych propozycjach czółenek z lakierowanej skóry czy dziewczęcych balerinach. Stanowić będzie doskonałe uzupełnienie zwiewnych wiosennych sukienek jakie znajdą się pewnie w niejednej kobiecej szafie.

Potem nadejdzie lato. To czas, kiedy wygląda się najlepiej. Muśnięta słońcem skóra promienieje, włosy rozwiewa delikatna bryza a skala ubrań rozciąga się od najprostszych sukienek po eleganckie kreacje. Można nosić sandały na płaskim obcasie albo niebotycznie wysokie szpilki. Moda na lato jest lekka, przyjemna i nie poddaje się żadnym rygorom.

Kolekcja przygotowana przez Gino Rossi z myślą o tym wspaniałym sezonie krąży wokół trendu EARTHLY inspirowanym barwami najcenniejszych minerałów i metali szlachetnych, kolorami z głębi ziemi. Patrząc na nią mamy na myśli ciepłą barwę bursztyny znalezionego na plaży, piękno topazu, malachitu, turkusu,tak często pojawiających się w wakacyjnej biżuterii,czy wartość i urodę rud metali szlachetnych. To także niepowtarzalna uroda naturalnie występujących dzieł samej natury w postaci osadów, stalaktytów oraz innych nacieków i kryształów. Wystarczy pomyśleć choćby o fantastycznych osadach siarczanów w Parku Yellowstone lub białych wapiennych tarasach kontrastujących z turkusową wodą w Pamukkale w Turcji.

Trend EARTHLY jest mocnym modowym akcentem tegorocznego okresu wiosenno-letniego. Dobrze sprawdza się w liniach casualowych, gdzie surowe faktury i połączenia kolorystyczne nawiązują do stylu safari. Dominują w nim intensywne błękity, żółty i ciepłe letnie brązy. Uzupełnieniem całości są połyskujące diamenciki lub złote ozdoby oraz zwierzęce wzory lub tekstylne faktury. Charakter kolekcji dopełniają koturny i sandały t-bar na wysokim obcasie oraz kolorowe sandały w zestawieniach colorblocking. Linia weekendowa wnosi z kolei wysmakowaną miejską elegancję podkreśloną przez lakierowane i mieniące się metalicznie skóry.