Oczy – ich budowa, kolor czy wreszcie spojrzenie – niewątpliwie stanowią ozdobę twarzy, jednak niestety z biegiem czasu ich blask może przygasać, a to ze względu na… opadające powieki. Postępowanie procesu starzenia jest nieuchronne – skóra traci sprężystość, wiotczeje i zaczyna prezentować się raczej nieatrakcyjnie.

Szczęśliwie, jej właściwości można „odbudować” i to bez konieczności użycia skalpela. Korekta opadających powiek Instytut Luisa http://www.instytutluisa.pl/uslugi/plazma-frakcyjna-arc/

Jak przywrócić twarzy młodość, która uleciała, pozostawiając po sobie zaledwie ślady dawnej świetności? Odpowiedź na powyższe pytanie to: lifting opadających powiek. Tego rodzaju procedura współcześnie może odbyć się bez użycia skalpela – nieinwazyjnie i w pełni bezpiecznie. Po jej zastosowaniu nie występuje krwawienie czy stan zapalny, ponieważ oddziałuje się tylko na podstawową warstwę skóry właściwej. Nieoperacyjne podnoszenie powiek wykonuje się przy użyciu plazmy frakcyjnej ARC. Miejscowe zastosowanie nowoczesnego urządzenia zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność. Jak przebiega cały proces? Aparatura jonizuje gazy z powietrza i wytwarza wiązki plazmy, w efekcie czego powstaje łuk elektryczny, który obkurcza skórę. Dzięki temu następuje redukcja zmarszczek, ale to nie wszystko… Prąd nie przechodzi jednak przez ciało osoby poddającej się zabiegowi ani osoby, która go wykonuje.

Zastosowanie plazmy frakcyjnej ARC to sposób nie tylko na zmarszczki (nawet głębokie) – pozwala ono również na usuwanie blizn, usuwanie tatuaży oraz usuwanie brodawek i włókniaków.Wygląd skóry wywiera wpływ na jakość życia – trudno polemizować z podobnym stwierdzeniem. Obecność tatuaży, która z biegiem lat stała się niepożądana, może wyraźnie pogarszać samopoczucie. Ich usuwanie przy użyciu skalpela pozostawia blizny, które szpecą, jednak zastosowanie plazmy frakcyjnej ARC nie wiąże się z tego rodzaju negatywnymi skutkami. Jest ono wskazane również w przypadku usuwania blizn oraz brodawek i włókniaków. Brak skutków ubocznych i nieinwazyjność zabiegu oraz jego wysoka skuteczność to zalety, których nie można nie dostrzec.

Przez wiele lat w przypadku poruszanych tutaj problemów związanych ze skórą nie istniała alternatywa dla skalpela. Współcześnie sprawy prezentują się znacznie lepiej, a to w dużej mierze dzięki plazmie frakcyjnej ARC. Nowoczesna metoda nie tylko przywraca jędrność nawet najdelikatniejszym partiom skóry, ale również sprawia, że znikają z niej nieefektowne zmiany, nawet tak poważne jak włókniaki. Nieinwazyjny zabieg właściwie nie wpływa na życie codzienne osoby, która się mu poddaje, ponieważ w wyniku jego przeprowadzenia nie powstają krwiaki, sińce itd. Efekty mogą przerastać nawet najśmielsze oczekiwania i, co ważne, stają się widoczne w stosunkowo krótkim czasie. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów wykonuje się od jednego do trzech zabiegów – dokładna ilość ustalana jest indywidualnie, w trakcie konsultacji. Po przejściu całej procedury pozostaje już tylko czerpać radość z efektów.