Szukasz uniwersalnych, komfortowych, solidnych butów, które mógłbyś nosić przez cały rok? Zależy ci na tym, by były wygodne, porządnie wykonane i nadawały się na wiele okazji? Glany to idealny wybór.

Glany – kiedy to się zaczęło?

glany 143dp dwf czarny 30Glany zostały stworzone do ciężkich warunków. W XX wieku ten typ obuwia był noszony głównie przez hutników i górników. Przedstawiciele tych zawodów potrzebowali butów, które będą solidne i odporne na ciężkie warunki pracy. Mimo tego glany były znane już dużo wcześniej w pewnych kręgach, to za właściwego wynalazcę glanów uważa się dr. Klausa Maertensa, który podczas urlopu w górach skręcił sobie boleśnie kostkę, co było impulsem do stworzenia wygodnych, ciężkich butów z długą cholewą, które miałyby chronić nasze nogi przed urazami. Pomysł ten wydał się na tyle rewolucyjny, że szybko przeszli do masowej produkcji. Pierwsze glany były w odcieniu wiśniowym o wysokości na 8 dziurek. Na przełomie lat 70/80 glany zaczęły być kojarzone z subkulturą punków i skinów. W latach 90 z glanami polubili się metale. Obecnie glany są obuwiem uniwersalnym, chętnie noszonym przez mężczyzn i kobiety.

Zalety glanów

Glany to idealne buty do zadań specjalnych, jak wskazuje na to historia ich użytkowania. Są one butami długowiecznymi, o ile odpowiednio o nie dbamy. Ten typ obuwia nadaje się zarówno na długie piesze wycieczki, codzienne chodzenie po mieście, czy na wszelakie imprezy plenerowe. Glany są obuwiem wygodnym i komfortowym, mimo swojej wagi. Dzięki długiej cholewce są dobrym obuwiem na podróże w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nadają się także na zimę, dzięki elastycznej i nieślizgającej się podeszwie. Glany męskie Otmęt to wybór idealny dla każdego mężczyzny pragnącego posiadać uniwersalne obuwie. Warto zainwestować w dobrej jakości obuwie marki Otmęt, które będą służyły lata.

Warto zainwestować w glany. Są one uniwersalne, wygodne i niezniszczalne. Nadają każdej stylizacji charakteru. Można je nosić niezależnie od poru roku i panujących warunków atmosferycznych. Czy jest coś lepszego niż obuwie absolutnie uniwersalne?