Górskie pejzaże na trwałe zagnieździły się w gronie klasycznych, salonowych motywów. Nic dziwnego – pasują prawie do każdego wnętrza. Obrazy z górami świetnie sprawdzają się zarówno w duecie z drewnem w eleganckim pomieszczeniu, jak i w zestawieniu z cegłą i szkłem w modernistycznej aranżacji.

Przy użyciu krajobrazów w mgnieniu oka wniesiesz do wnętrza słońce, piękno natury i urokliwą, sielską otoczkę. W efekcie codzienny odpoczynek w przestrzeni salonu pozwoli szybko zregenerować ciało i umysł, a miłośnikom górskich wędrówek umożliwi zatrzymanie ukochanej scenerii w zasięgu wzroku na dłużej. Poniżej przedstawiamy porady, jak efektownie wkomponować obraz z górami w wystrój, by upiększyć pomieszczenie i wyeksponować jego stylistykę.

Obrazy z górami w klasycznych wnętrzach

Tradycyjne krajobrazy przedstawiające pasma gór, wodospady i porośnięte roślinnością doliny, będą wspaniałą oprawą salonów, których bazę stanowią klasyczne rozwiązania dekoratorskie, drewniane meble i stonowane barwy. – Elegancką paletę możesz przełamać dodatkami w ciepłych, słonecznych odcieniach. Detale będą się dobrze prezentować w zestawieniu z pejzażem ukazującym górskie szczyty na tle rozświetlonego, pogodnego nieba – radzi nasza dekoratorka. Salonik, w którym zastosowano wyposażenie wykonane z wikliny, możesz upiększyć przy użyciu płótna z lasem i górami na dalszym planie. Dekoracja ścienna wyeksponuje urodę zielonych dodatków i elementów, inspirowanych naturą. Dzięki obrazom górskim stworzysz sprzyjającą relaksowi aranżację – sceneria wniesie do przestrzeni harmonię, radość i pozytywną energię. W klasycznie zaaranżowanym salonie sprawdzą się z pewnością także porośnięte kwiatami polany i nie tylko w fotograficznej odsłonie, ale także w formie grafik, imitujących malarstwo olejne i akwarelę.

18704319 mini

https://redro.pl/obrazy/tematy/krajobrazy/gory/

Domowa idylla: salon w stylu rustykalnym

Obrazy z motywem gór sprawdzą się idealnie do dekoracji rustykalnie zaaranżowanych salonów – podkreślą charakter wnętrza i stworzą w nim sielską atmosferę. Podpowiadamy jak przy pomocy barw, wyposażenia i górskich akcentów stworzyć prawdziwie idylliczny wystrój.

KOLORY W rustykalnym salonie możesz wykorzystać ziemiste odcienie – od klasycznej bieli po beż i ecru. Świetnie sprawdzą się tutaj także brązy i szarości – wyrazistości aranżacji dodasz przy pomocy dodatków i materiałów wykończeniowych. Doskonale w stonowany wystrój wpasują się granaty, zielenie i róże – barwne detale wniosą szczyptę ekspresji do salonu.

MEBLE – Warto zainwestować w antyki. W rustykalnie zaaranżowanym salonie efektownie będą się prezentować zabytkowe, masywne komody i rzeźbione gablotki na profilowanych nóżkach. Sielska stylizacja pięknie współgra z wyposażeniem, inspirowanym klimatem ubiegłych epok – sugeruje dekoratorka marki Redro. We wnętrzu radzimy wykorzystać meble wykonane z naturalnych materiałów, w tym drewna.

DODATKI W rustykalnej przestrzeni sprawdzą się detale, nawiązujące do sztuki folkowej – kwiatowe dywany, zasłony z roślinnym ornamentem, dekoracyjna porcelana. Stylizację możesz dodatkowo wzbogacić o żywe rośliny w ceramicznych donicach i pejzaże, inspirowane naturą. Doskonale swą funkcję spełni górski krajobraz – podkreśli stylistykę i stworzy w przestrzeni wyjątkowy klimat.

Skandynawska aranżacja: biel w roli głównej

27220775 mini

https://redro.pl/fototapeta-winter-mountain-landscape-watercolor,92785407

Pejzaże z górami znajdą zastosowanie także w skandynawskich stylizacjach. Zimowy krajobraz wyeksponuje urodę chłodnych ścian i urok rozwiązań dekoratorskich, zaczerpniętych ze skandynawskich trendów. Z kolei słoneczna, radosna sceneria z wodospadem i roślinnością, nada salonowi przytulniejszy wygląd. – W skandynawsko urządzonych pomieszczeniach warto wykorzystać obraz z górami, utrzymany w malarskiej konwencji i pastelowej kolorystyce – radzi dekoratorka marki Redro. Pastelowy pejzaż będzie się pięknie komponować w połączeniu z bielą, szkłem i bielonym wyposażeniem.