Jeżeli gotyk kojarzy Ci się wyłącznie z nastolatkami słuchającymi metalu, zapewne przegapiłaś pokazy na sezon jesień-zima 2015 – gothic glamour to silny trend sezonu AW 2015, promowany przez największe domy mody.

Gothic glamour – co jest potrzebne?

Przepis na sukces w stylu gothic glam jest prosty: dużo koronki, dużo skóry, dużo aksamitu i przede wszystkim – dużo czerni. Warto łączyć różne wzory koronki, nakładać je warstwowo i nie obawiać się odsłonięcia skóry. (takie koronkowe szaleństwo uprawiał w ostatniej kolekcji Alexander McQueen).

W tym sezonie czarna skóra jest wszechobecna, i łączenie skórzanej spódniczki czy spodni z koronkową bluzką jak najbardziej wchodzi w grę – niech kolekcja AW 2015 Alexandra Wanga będzie tu drogowskazem. Zaprezentowane tam skórzane kurtki i spodnie, ciężkie buty z ćwiekami – i ćwieki w ogóle – doskonale pokazują, jaka jest pani spod znaku gothic glam.

Aksamit jest bardziej glam niż gothic, dlatego projektanci (na przykład Yohji Yamamoto) do aksamitnych sukienek dobierali ostre, inspirowane gotykiem dodatki i wyraźny, ciężki make-up. Jednak nie zapominaj, że to moda jest dla Ciebie i nie bój się łączyć gotyckiego nurtu ze złotem, bielą i wszystkim, co lubisz. Powodzenia!

Sprawdź również ten filmik prezentujący, jak szybko i niewielkim kosztem przygotować kilka stylizacji w stylu gothic glam.