Loret de Mar to niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych hiszpańskich kurortów. Ulubione miejsce rzeszy turystów, którzy kochają słońce, plażę i błękitne morze. Ten tętniący życiem ośrodek jest spełnieniem marzeń dla turystów, którzy oprócz wypoczynku chcą aktywnie spędzić czas. Miasto zlokalizowane u wybrzeży Costa Brava oferuje praktycznie wszystko: bary, kawiarnie, dyskoteki, liczne sklepy, sporty wodne na plaży, waterpark, marienland i wiele innych.

Szeroki deptak otoczony z każdej strony palmami oraz ścieżka prowadząca wzdłuż klifów to niesamowite miejsca na wieczorne spacery. Ścieżka prowadzi prawie do samej Tossy de Mar gdzie zwiedzić można zamek, a wynurzające się z morza skały tworzą urokliwy widok idealny do zrobienia pamiątkowych zdjęć z wakacji.

Po całodziennym zwiedzaniu i niezapomnianych widokach warto odwiedzić centrum miasta. Jest ono samo w sobie dużą atrakcją, gdzie można spędzić wieczory bawiąc się w gorących rytmach flamenco.

Buenos Dias Espana

Jeśli po dniach pełnych wrażeń zapragniemy odrobiny spokoju wówczas możemy udać się na sąsiednie, oddalone zaledwie o kilka kilometrów od centrum, plaże takie jak Fenals beach czy Canyelles beach. Są one mniej zatłoczone, więc z pewnością znajdzie się miejsce na leżakowanie. Będą już w tym miejscu koniecznie trzeba wybrać się na rejs statkiem z oszklonym dnem – niesamowite widoki gwarantowane!

Jak już zwiedzimy te rejony to możemy się udać do Barcelony lub Gierony, z którymi jest doskonałe połączenie komunikacyjne.

Dzięki różnorodnym rozrywkom kurort przyciąga głównie ludzi młodych, lubiących dobrą zabawę. W sezonie miasto praktycznie nie zasypia 🙂