Któż z nas nie marzy o wakacjach w tętniącej życiem gorącej Hiszpanii? Tu tradycja łączy się ze współczesnością, zachwyca wspaniała przyroda, powietrze przenika bogactwo zapachów, a taniec i śpiew niemal każdy mieszkaniec ma we krwi.

Flamenco pochodzi z Andaluzji, to taniec pełen ekspresji – znajdziemy w nim rytmiczne ruchy ciała, zwłaszcza stóp połączone z klaskaniem i okrzykami, elektryzujące dźwięki gitar oraz wspaniałe wielobarwne stroje tancerzy. Wyrazista czerwień połączona z czernią i kolorem żółtym wydają się dominować wśród rozłożystych sukien zdobionych falbanami, chust, wachlarzy i kwiatów.

Hiszpański klimat Flamenco może na stałe zagościć w naszych domach dzięki odpowiedniej aranżacji salonu nawiązującej barwą do strojów tancerzy oraz nowoczesnym, lekkim modułowym bryłom pełnym dynamizmu i ciekawych rozwiązań technologicznych. Ważną rolę odegrają tu również dekoracje – wazony oraz wisząca lampa z ciemnego szkła, zastawy stołowe z czarnej lub czerwonej ceramiki, kontrastujące z kolorem kwiatów, ozdobnych białych figurek czy świec.

Najnowsza kolekcja Mebin, Flamenco w odcieniu notte, zapewnia niepowtarzalną atmosferę we wnętrzach. Ciemna barwa podkreślona przez czerwony kolor aplikacji oraz pojawiające się w poszczególnych bryłach elementy w odcieniach brązu tworzą wyjątkowy nastrój, może także zachęcają do tańca i śpiewu w andaluzyjskim rytmie. Poszczególne meble kolekcji pozwalają na kreację pomieszczenia eleganckiego i funkcjonalnego. Znajdują się tu przede wszystkim: użyteczny wolnostojący regał, wisząca witryna z ciemnym szkłem, dekoracyjna półka ścienna na salonowe ozdoby, dwudrzwiowa witryna szkło, komoda i oczywiście stół na kolumnowej nodze z pojemnym schowkiem oraz krzesła pokryte ciemną tkaniną obiciową.

To piękne wnętrze pełne współgrających ze sobą barw i doskonałych form, przypominających andaluzyjski taniec Flamenco zachwyca prostotą, nastraja pozytywnie i dodaje energii życiowej. Rozwiązanie idealne dla wszystkich lubiących odważne zestawienia kolorystyczne i ciekawe rozwiązania aranżacyjne.