Wyrzuć prostownicę, zaprzyjaźnij się z okrągłą szczotką, zapuść grzywkę i naucz się ją stylizować tak, by wyglądało, jakbyś nic z nią nie zrobiła! Nasz ekspert od stylizacji włosów Oskar Bachoń, Hair and Make-up Designer, jak przerobić swoją dotychczasową fryzurę, aby uzyskać najmodniejszy look tego tego sezonu.

Krótkie włosy – cała naprzód, czyli tył krótki, przód długi

W tym sezonie krótkie włosy powinny być ścięte tak, by dominowała grzywka. Nieco dłuższy przód może nonszalancko przykrywać czoło, albo może być zaczesany do tyłu. Ma jednak być wyrazisty! W takich cięciach rezygnujemy z przedziałka, po prostu miękko ostrzyżone i mocno wycieniowane włosy układamy pastą do stylizacji i ugniatamy palcami. Na wielkie wyjścia taką długą grzywę możesz lekko pokręcić przy pomocy lokówki lub prostownicy. Tył fryzury powinien być krótko podstrzyżony.

WAŻNA RADA! Poproś fryzjera, by cieniowanie włosów na grzywce podkreślił innym odcieniem farby. Najmodniejszy kolor tego roku to „BROND”, czyli przenikający się blond i brąz.

hot fryzury 2015 wlosy krotkie fot.fotolia

Średnie włosy – niech sięgają ramion

Stale modną fryzurą jest bob, w tym sezonie nieco przedłużony. Teraz ideałem są włosy sięgające dokładnie do ramion. Ważne jednak jest to, aby nie wychodziły za ramiona ani się na nich nie opierały. Dolna linia cięcia powinna być wyraźna. Jeśli chodzi o przedziałek, tu panuje dowolność: może być z boku albo na środku. Inaczej ze stylizacją, tu reguła jest jedna: taki nieco za długi bob powinien być bardzo naturalny. Nie prostuj włosów prostownicą, ani nie skręcaj ich w precyzyjne loczki. Pognieć je!

WAŻNA RADA! Susz włosy na okrągłej szczotce a wcześniej wgnieć w nie piankę. Dzięki temu uzyskasz modny efekt – włosy będą się miękko i lekko układać, zostaną też odbite od nasady co znacznie zwiększy ich objętość. Pamiętaj, że uklepana fryzura jest passé.

hot fryzury 2015 wlosy poldlugie fot.fotolia

Długie włosy – zdecyduj się na zbyt długą grzywkę i fale

Do niedawna do długich włosów nosiłyśmy perfekcyjnie równe grzywki. Modne były także włosy idealnie wyprasowane prostownicą. Teraz trend nakazuje coś odwrotnego: ma być miękko, nieco niedokładnie, a za to bardzo naturalnie. Jak uzyskać taki efekt? Jeśli masz już grzywkę, zapuścić ją tak, aby włosy sięgały do kości policzkowych i naturalnie rozchodziły się na boki. Jeśli nie masz – poproś fryzjera by ściął ci pasma włosów tuż przy twarzy. Za długa, rozłożona na boki grzywka, gwarantuje romantyczny, kobiecy look. Zastawiasz się czy powinnaś ją jakoś specjalnie układać? To zależy. Jeśli masz włosy naturalnie lekko się układające – pogódź się z tym, że same wykręcają się w dowolnym kierunku i takie je zostaw. Jeśli masz włosy proste jak druty – sięgnij po wałki albo okrągłą szczotkę i nadaj im lekkiego zwichrowania tak, by utworzyły miękkie, niezobowiązujące fale.

WAŻNA RADA! Długie włosy łatwo się szarpią, łamią i wycierają, dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Pamiętaj, że najmodniejsze włosy w roku 2015 to włosy zdrowe, lśniące i mocne. Kup więc dobrą odżywkę lub maskę, pełną naturalnych wyciągów z roślin, np. awokado, migdałów, kokosa czy aloesu. Odżyw je, a będą się lepiej układały.

hot fryzury 2015 wlosy dlugie fot.fotolia

Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer
Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce. Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu. Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.