Trudno byłoby wyobrazić sobie codzienną higienę jamy ustnej nie stosując do tego pasty. To właśnie dzięki niej zęby są czyste, odporne na próchnicę, paradontozę czy kamień nazębny. O działaniu odświeżającym już nie wspominając. Przy jej wyborze warto jednak zwrócić uwagę na skład. Ciekawą propozycję w tym zakresie przygotowała marka Natura Siberica, której produkty pozbawione parabenów, fluoru czy SLS-ów szybko spotkały się z aprobatą klientów.

Noc Polarna

Jedną z chętniej wybieranych past marki Natura Siberica jest Noc Polarna, gwarantująca efekt wybielenia za sprawą zawartego syberyjskiego węgla drzewnego z kurulskiego bambusa. W jej składzie znajdują się wyłącznie naturalne składniki, które czyszczą zęby nie niszcząc szkliwa. Mowa o takich składnikach aktywnych, jak biała glinka, która wybiela i poleruje szkliwo czy czarna sól – chroniąca przed rozprzestrzenianiem się bakterii w jamie ustnej. Noc Polarna marki Natura Siberica obejmuje dodatkowo kompleks wybielający poprawiający ogólny wygląd zębów oraz wyciąg z brzozy kamczackiej, która regeneruje i tonizuje dziąsła. Składnikiem chroniącym przed próchnicą i krwawieniem dziąseł jest witamina P, z kolei opatentowana cząsteczka Physcool z mięty pieprzowej pozwala cieszyć się długotrwałym uczuciem świeżości – przez cały dzień!

Perła Syberyjska

Kolejną propozycją marki Natura Siberica jest pasta o nazwie Perła Syberyjska, która wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, zapobiegającym krwawieniu dziąseł i wzmacniającym szkliwo. Tak, jak swoja poprzedniczka, nie zawiera fluoru, parabenów i SLS-ów, a ich miejsce zastąpiła starannie skomponowana kompozycja syberyjskich ziół i roślin organicznych – dla kompleksowej ochrony jamy ustnej. Jej przyjemny, miętowy smak pozwala na długo cieszyć się uczuciem świeżości, a takie składniki jak biała glinka czy sól morska odpowiada za czyste i mocne zęby. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, Perła Syberyjska marki Natura Siberica wzmocniona została ekstraktem z oczaru wirginijskiego, dziurawca, cytryńca chińskiego czy dzikiej, syberyjskiej pelargonii. Tak skomponowana receptura pasty zapewni kompleksową ochronę zębów i dziąseł.

Arktyczna Ochrona

Marka Natura Siberica nie zapomniała, z jak dużym problemem w wyborze pasty zmagają się pacjenci z wrażliwymi zębami. Z myślą o nich powstała naturalna syberyjska pasta Arktyczna Ochrona, której formułę wzbogacono o ekstrakt z maliny arktycznej, dziko rosnącej cladonii śnieżnej czy aktywnego wapnia i organicznego oleju z rokitnika. Taka kompozycja składników pozostawia powierzchnię zębów czystą, chroni przed osadzaniem się kamienia nazębnego i pozostawia świeży oddech na długo.