Idealnie gładkie ciało to marzenie każdej kobiety. Jednak z pewnością żadna z nas nie jest miłośniczką depilacji. Jak więc sprawić, aby ten „nasz obowiązek” zamienić w przyjemny zabieg? Być może wybrać odpowiednią metodę i kosmetyki. Wtedy depilacja okaże się prosta i skuteczna. Jak okazuje się wybór metody depilacji zależy przede wszystkim od miejsca, z którego chcemy pozbyć się meszku.

Nogi, nogi

Gładkie nogi w pełnej okazałości pokazujemy zazwyczaj latem, wówczas idealnie gładkie i lekko opalone budzą zachwyt u płci przeciwnej. Lecz o depilacji nóg należy pamiętać przez cały rok. W tego rodzaju depilacji najskuteczniejsze metody to: depilator elektryczny lub krem do chemicznego usuwania włosów. Warto zwrócić uwagę, że depilator elektryczny usuwa zarost na okres 4-5 tygodni, ponieważ pozbywa się owłosienia wraz z cebulką. Kremy i pianki do depilacji usuwają włoski za pomocą znajdujących się w nich enzymów i aktywnych substancji. Jest to zabieg bezbolesny, ale może powodować uczulenia. Kobiety mające szczególnie wrażliwą skórę powinny, kilka dni przed depilacja ta metodą, zrobić test uczuleniowy.

Pachy bez meszku

Pachy powinny być depilowane przez cały rok i to nie ze względów estetycznych. Włoski mogą powodować podrażnienia i krostki. Dzieje się tak dlatego, że skóra pod pachami jest bardzo cienka i wrażliwa, a dodatkowo produkuje wiele potu, który negatywnie wpływa na skórę. Problemem może okazać się także nieprzyjemny zapach potu, który osadza się na zaroście. Najlepszą, najprostszą i najszybszą metodą depilacji pach jest maszynka oraz żel, który zmiękczy włoski. Maszynka do golenia powinna zawierać pasek nawilżający, kojący skórę po zabiegu.

Strefa bikini

Warto pamiętać, że skóra na pachwinach jest bardzo delikatna, dlatego też łatwo ją podrażnić. Depilacje stref bikini powinny być bardzo delikatne i bezpieczne. W tym wypadku zaleca się skorzystanie z zabiegów depilacji Lycon, która umożliwia pozbycie się już 1 mm włosków. Metoda jest nowością w Poznaniu, a do jej przeprowadzenia wykorzystuje się australijski wosk wyprodukowany z naturalnych składników. Depilacja Lycon wykorzystuje olejki, żywice i wosk pszczeli. Ważną zaletą metody jest bezbolesność w przeciwieństwie do tradycyjnej depilacji woskiem. Dodatkowo, depilacja tego rodzaju jest bardzo dokładna i skuteczna, dzięki czemu efekt utrzymuje się na dłużej.